Motoryzacja Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

-

Oto kilka wskazówek:

1. Najpierw wyrzuć z wnętrza auta wszystkie śmieci, które zalegają na podłodze czy w bagażniku.
2. Wyjmij wszystkie ruchome elementy, które mogą utrudniać sprzątanie. Odsuń fotele.
3. Wyciągnij dywaniki z auta i zacznij odkurzać po kolei wnętrze auta: siedzenia, podłogę, miejsce przy pedałach. Szczoteczką, ostrożnie i delikatnie, oczyść z kurzu drzwi, tablicę rozdzielczą oraz wszystkie pokrętła. Oddzielnie odkurz dywaniki.
4. Zmień końcówkę i wyczyść tablicę rozdzielczą w samochodzie. Skórzane siedzenia odkurzaj z wyjątkową ostrożnością – łatwo je uszkodzić.
5. Do wiadra z ciepłą wodą wlej odrobinę płynu do mycia. Wyczyść mokrą szczotką siedzenia, usuwając wszelki kurz, okruszki oraz plamy. Cukierki oraz gumę do żucia usuń oddzielnie za pomocą serwetki.
6. Kiedy przetrzesz wszystko wilgotną szmatką – wytrzyj później do sucha. Suchą szmatką czyść części elektroniczne. Jeśli dostanie się tam woda, może spowodować problemy w jego funkcjonowaniu.
7. Dywaniki samochodowe również wyczyść wodą z płynem. Najpierw szybkimi ruchami przecieraj wilgotną ścierką, potem osusz szmatką. Nie mocz dywaniku w wodzie – jeśli nie wyschnie dobrze w aucie będzie utrzymywał się zapach wilgoci.
8. Wszystkie plastikowe części oraz deskę rozdzielczą wycieraj lekko zwilżoną ścierką. Aby wszystko lśniło możesz także spryskać wnętrze samochodu specjalnym płynem i wytrzeć do sucha szmatką. Sprzęt audio czyść suchą szczoteczką, docierając do wszystkich zakamarków.
9. Kiedy sprzątanie jest zakończone wnętrze powinno ładnie pachnieć i lśnić czystością. Wystarczy już tylko zawiesić nowy odświeżacz powietrza.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Poprzedni artykułDrzewko bonsai – uprawa
Następny artykułCzyszczenie srebra
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Soki owocowe i warzywne – działanie, zalety

Na sklepowej półce z sokami mamy wiele możliwości wyboru. Znajdziemy na niej soki owocowe i warzywne, soki w kartonach, butelkach, o najróżniejszych smakach i konsystencjach. Jakie właściwości mają soki i jakie najlepiej pić?

Czym są odsetki ustawowe?

Odsetki ustawowe to powszechnie wykorzystywana forma odszkodowania za opóźnienie w spełnieniu świadczeń pieniężnych. Są stosowane głównie w celu zabezpieczenia interesów stron i uproszczenia procedury uzyskania odszkodowania za zwłokę w regulowaniu płatności. Czym są odsetki ustawowe i w jakim terminie ulegają przedawnieniu? Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia.

Zobacz też

Jagodzianki – przepis

W domu najczęściej zdarza się robić pączki lub drożdżówki nadziewane owocami. Domowe drożdżówki są pyszne. Są odpowiednio słodkie, z idealną ilością nadzienia. Jeszcze ciepłe, pachnące, prosto z piekarnika smakują najlepiej.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: