Jak wykonać parkowanie prostopadłe przodem?

Motoryzacja    
ocena

Parkowanie prostopadłe przodem należy do jednych z łatwiejszych manewrów. Sprawia kierowcom zdecydowanie najmniej problemów. Osobie początkującej wystarcza z reguły tylko kilka godzin poświęconych, aby dojść do wprawy.

 Jak wykonać parkowanie prostopadłe przodem?

sxc.hu

Wykonując ten manewr należy zwrócić uwagę na odległość, jaka dzieli nas od pojazdów, obok których chcemy zaparkować.

Generalna zasada mówi, aby rozpoczynać parkowanie znacznie dalej od linii samochodów niż w przypadku tego samego manewru wykonywanego tyłem.

Owa odległość pozwoli nam na swobodne korygowanie toru jazdy oraz stworzy większe pole do manewru. Jeśli jesteś początkującym kierowcą pamiętaj, aby każdy manewr parkowania wykonywać powoli, by dać sobie czas i szansę na ewentualną korektę.

Kiedy przód samochodu wpasował się już w wybrane miejsce parkingowe nadszedł czas na obserwowanie tyłu i boków auta. Przy wjeżdżaniu w lukę pomiędzy dwoma samochodami bok naszego auta lekko zachodzi przy skręcie.

Obserwujmy cały czas dystans dzielący nas od sąsiadujących pojazdów. Czasami zdarza się, że wjeżdżamy pomiędzy dwa niewysokie słupki, które mogą być słabo widoczne w lusterkach. Miejmy cały czas na uwadze fakt, że możemy zaczepić o nie progiem lub dołem drzwi. Gdy ustawienie naszego pojazdu jest prostopadłe do osi jezdni prostujemy kierownicę i gotowe!

Wyjeżdżając z miejsca, w którym parkowaliśmy prostopadle przodem uważajmy na te same kwestie, co podczas parkowania. Stale kontrolujmy odległość, miejmy oczy dookoła głowy.

Próbowaliście wykonać ten manewr? Z czym mieliście największy problem?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =