Jaki alarm samochodowy wybrać?

Motoryzacja    
ocena

Alarm samochodowy jest bardzo przydatnym zabezpieczeniem naszego pojazdu przed kradzieżą. Dla znacznej części słabiej przygotowanych złodziei jest wystarczającym odstraszaczem.

Jaki alarm samochodowy wybrać?

photoxpress.com

Nie da się ukryć, że alarmy samochodowe spowszedniały znacznie całemu społeczeństwu. Mało kto zwraca teraz uwagę na wyjący na chodniku w środku dnia samochód. Wielu ludzi z pewnością w duchu pomyśli, że zakłóca to ich spokój. Ale zawsze taki wyjący sygnał daje nadzieje, że złodziej przestraszy się i odpuści próbę kradzieży, albo że ktoś mimo wszystko zainteresuje się co dzieje się z wyjącym autem.

Decydując się na montaż instalacji alarmowej w naszym samochodzie nie powinniśmy poprzestać na oklepanych czujnikach ruchu standartowo montowanych od wielu lat. Świat idzie z postępem, złodzieje niestety też. Dokonując montażu warto wybrać model nietypowy. Taka nietypowość zwiększa prawdopodobieństwo, że złodziej nie będzie znał takiego modelu. Nigdy nie naklejajmy naklejek informujących o modelu alarmu ani o firmie która go zakładała. Był by to podana jak na tacy informacja dla złodzieja.

W przypadku droższych samochodów warto zastanowić się przy okazji montażu alarmy nad zamontowaniem dodatkowo ukrytego nadajnika GPS. Gdy kradzież się przydarzy będziemy mogli przy jego pomocy poznać lokalizację auta z dużą dokładnością.

Dostępnych jest również coraz więcej alarmów z opcją powiadomienia o zdarzeniu na telefon komórkowy. Posiadając taki alarm wraz z modułem GPS możemy zainteresować się ofertą niektórych agencji ochrony. Proponują one ochronę samochodu w określonym obrębie terenu. Najbliżej znajdujący się patrol otrzymuje zgłoszenie o mającym miejsce zdarzeniu i korzystając z namiarów z GPS jest w stanie szybko zareagować

Samodzielny montaż prostej instalacji alarmowej nie jest bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina wiedzy z zakresu elektryki i elektroniki na pewno się przyda.

Proste zestawy instalacji alarmowych dostępne są za całkiem niewielkie kwoty, zastanowić się jedynie należy czy są one faktycznie coś warte, czy tylko chcemy uspokoić swoje sumienie.

Ja wiadomo nie ma auta, którego nie dało by się ukraść. Jeżeli złodziej się uprze to raczej nie będziemy w stanie go przed tym powstrzymać.

Osobiście za najlepsze zabezpieczenie samochodu uważam sprytnie ukryte odcięcie zapłonu lub zasilania pompy paliwowej. Połączenie nietypowego zabezpieczenia mechanicznego z elektronicznym daje najlepsze rezultaty.

Oprócz posiadania zabezpieczenia w postaci jakiegoś systemu największą pewność daje ubezpieczenie auta od kradzieży, podpisując polisę Auto-casco.

Gdzie szukacie porad w sprawie samochodu? Skąd czerpiecie informacje?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =