Pielęgnacja samochodu

Motoryzacja    
ocena

Jeśli chcemy jeździć czystym i dobrze prezentującym się samochodem, musimy wiedzieć, jak odpowiednio dbać o nasze auto. Wizyta w myjni samochodowej nie wystarczy. Należy stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji naszego pojazdu. Jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla naszego samochodu, które sprawią, że będzie ono zapierać dech w piersi swoim wyglądem i stanem utrzymania?

Pielęgnacja samochodu

sxc.hu

Dbając o auto musimy przede wszystkim być świadomi konieczności pielęgnacji najbardziej wierzchniej jego warstwy, czyli lakieru. Ta część samochodu wystawiana jest przez cały rok na działania atmosferyczne, które w znacznym stopniu zmniejszają jego trwałość. Mróz, śnieg, deszcz, latem zaś ostre słońce, wszystko to oddziałuje na nasz samochód, niszcząc warstwę lakieru.

Poza tym istnieje wiele innych czynników szkodliwych, takich jak drobne uszkodzenia mechaniczne, na które nie zwracamy często uwagi lub których po prostu nie widać. Wszystko to sprawia, że nasze auto wymaga troskliwej opieki.

Do pielęgnacji naszego auta najlepiej zatem wybrać środki pomagające utrzymać warstwę lakieru w nienagannym stanie. Należy dobrać wosk do koloru naszego auta oraz do rodzaju lakieru, który może być zwykły lub metaliczny. Najlepszy będzie taki preparat, który pozostawia warstwę ochronną, dzięki której nasze auto będzie dodatkowo chronione przed osadami.

W sklepach możemy wybrać spośród preparatów takich jak szampony woskujące, pasty, woski, substancje nabłyszczające. Sprawiają one, że zarysowania i uszkodzenia lakieru zostają wypełnione preparatem i po zakończeniu zabiegu pielęgnacyjnego, nasze auto wygląda jak nowe.

W celu nałożenia preparatu zapoznaj się dokładnie z instrukcją znajdującą się na jego opakowaniu. Zaopatrz się w specjalną ściereczkę do mycia auta, po jego umyciu, wetrzyj środek i na koniec wypoleruj lakier suchą ściereczką. Tak pielęgnowane auto będzie się pięknie prezentować.

UWAGA!

Zanim przystąpimy do nakładania preparatu, należy umyć auto. Korzystanie z myjni samochodowych stwarza dodatkową możliwość powstania uszkodzeń lakieru. Najlepiej umyć samochód samemu. W tym celu użyj szmatki wykonanej z mikrofibry. Zrezygnuj z innych sposobów, gąbki i zwykłe ścierki mogą bowiem zarysować lakier. Szmatka z mikrofibry nie pozostawi smug na naszym aucie, a tym bardziej zarysowań.

Za pomocą jakich środków dbać o swój samochód? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
2.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =