Motoryzacja Pielęgnacja samochodu

Pielęgnacja samochodu

-

Dbając o auto musimy przede wszystkim być świadomi konieczności pielęgnacji najbardziej wierzchniej jego warstwy, czyli lakieru. Ta część samochodu wystawiana jest przez cały rok na działania atmosferyczne, które w znacznym stopniu zmniejszają jego trwałość. Mróz, śnieg, deszcz, latem zaś ostre słońce, wszystko to oddziałuje na nasz samochód, niszcząc warstwę lakieru.

Poza tym istnieje wiele innych czynników szkodliwych, takich jak drobne uszkodzenia mechaniczne, na które nie zwracamy często uwagi lub których po prostu nie widać. Wszystko to sprawia, że nasze auto wymaga troskliwej opieki.

Do pielęgnacji naszego auta najlepiej zatem wybrać środki pomagające utrzymać warstwę lakieru w nienagannym stanie. Należy dobrać wosk do koloru naszego auta oraz do rodzaju lakieru, który może być zwykły lub metaliczny. Najlepszy będzie taki preparat, który pozostawia warstwę ochronną, dzięki której nasze auto będzie dodatkowo chronione przed osadami.

W sklepach możemy wybrać spośród preparatów takich jak szampony woskujące, pasty, woski, substancje nabłyszczające. Sprawiają one, że zarysowania i uszkodzenia lakieru zostają wypełnione preparatem i po zakończeniu zabiegu pielęgnacyjnego, nasze auto wygląda jak nowe.

W celu nałożenia preparatu zapoznaj się dokładnie z instrukcją znajdującą się na jego opakowaniu. Zaopatrz się w specjalną ściereczkę do mycia auta, po jego umyciu, wetrzyj środek i na koniec wypoleruj lakier suchą ściereczką. Tak pielęgnowane auto będzie się pięknie prezentować.

Uwaga!

Zanim przystąpimy do nakładania preparatu, należy umyć auto. Korzystanie z myjni samochodowych stwarza dodatkową możliwość powstania uszkodzeń lakieru. Najlepiej umyć samochód samemu. W tym celu użyj szmatki wykonanej z mikrofibry. Zrezygnuj z innych sposobów, gąbki i zwykłe ścierki mogą bowiem zarysować lakier. Szmatka z mikrofibry nie pozostawi smug na naszym aucie, a tym bardziej zarysowań.

Za pomocą jakich środków dbać o swój samochód? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wygłosić toast weselny

Zgodnie ze zwyczajem przyjęcia weselne honoruje się toastami na cześć państwa młodych. Ze względu na uroczysty moment słowa powinny być starannie dobrane. Wznoszenie toastu musi uwzględniać zasady dobrego wychowania, aby przemowa nie uraziła nikogo. Co powiedzieć?

Dżentelmen – zachowanie

Wbrew pozorom dżentelmen, czyli dobrze wychowany mężczyzna, nie jest staroświeckim słowem. Czasy zmieniają się, podobnie jak reguły savoir-vivre’u, ale zawsze ustala się normy właściwego wychowania. Niegdyś pomiędzy kobietami i mężczyznami były większe różnice w etykiecie. Nadal jednak mężczyzn obowiązują zasady wychowania, nakazujące większy szacunek.

Zobacz też

Jak napisać wniosek o stwierdzenie nabycia spadku?

Stwierdzenie nabycia spadku nie czyni automatycznie z osoby składającej taki wniosek spadkobiercy, jedynie potwierdza, że osoba ta może nabyć spadek i jest do tego uprawniona. Co ciekawe, nie tylko spadkobierca może wystąpić z takim wnioskiem. Kto może wnieść taki wniosek i co należy w nim zaznaczyć? Do którego sądu należy się zwrócić?

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: