Ubezpieczenie szyb samochodowych - czy warto

Motoryzacja    
ocena

O uszkodzenie szyby w aucie jest bardzo prosto. Wystarczy niewielki kamyk podbity w powietrze przez koła poprzedzającego nas samochodu, aby na naszej przedniej szybie pojawiły się pęknięcia.

Jakiekolwiek pęknięcie, nawet najmniejsze może spowodować odebranie dowodu przez Policję przy najbliższej kontroli. Również nie uda nam się pozytywnie przejść przeglądu w stacji diagnostycznej. Taka szyba musi po prostu zostać wymieniona.

Jeżeli mamy wykupione ubezpieczenie Auto-Casco, to możemy z niego skorzystać. Niestety w takim przypadku tracimy zniżki za bezszkodowość.

Aby mieć w takich sytuacjach spokój, możemy pokusić się o wykupienie osobnego ubezpieczenia szyb samochodowych.

Ubezpieczenie taki kosztuje niewiele, czasami można znaleźć oferty za kwotę od 20zł za rok. Zakres ubezpieczenia obejmuje uszkodzenie szyb powstałe w skutek działania wcześniej wspomnianego kamyka, gradobicia, silnych wiatrów. Również w przypadku kradzieży z włamaniem do auta nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z wymianą szyby.

Ogromnym plusem tego rodzaju ubezpieczenia jest fakt, że w przypadku skorzystania z niego nie tracimy zniżek w Auto-Casco.

Polisę taka warto wykupić zwłaszcza, gdy auto-casco nie mamy.

Decydując się na zawarcie umowy z ubezpieczycielem, dokładnie przeczytajmy, na jakich zasadach oferowana jest wymiana szyby i jakiego produktu możemy się spodziewać. Niektórzy ubezpieczyciele oferują wymianę szyby na oryginał, inny na tańszy zamiennik. Wszelkie informacje dotyczące sposobu rozwiązania problemu stłuczonej szyby są zawarte w warunkach umowy.

W przypadku starszych aut, do których mnóstwo używanych części zamiennych czy też nowych, niedrogich zamienników opłacalność takiego ubezpieczenia spada. Ale w przypadku aut nowych, często z podgrzewanymi przednimi szybami, koszt wymiany takiej szyby jest znaczny, a ubezpieczenie pozwoli nam nie martwić się o ewentualne koszty.

Z reguły ubezpieczyciel ma kilka zakładów, które wskazuje jako miejsca dokonania naprawy. Nie możemy wybrać sobie zakładu samemu, jeśli zakład nie jest na liście proponowanej przez ubezpieczyciela.

Przy okazji podpisywania umowy zwykłego ubezpieczenia, czy to OC, czy AC warto zapytać, czy przypadkiem nie mają w swojej ofercie również ubezpieczenia szyb. W większości przypadków zakup ubezpieczeń w pakiecie pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Z jakiego ubezpieczenia samochowego korzystacie? Jesteście z niego zadowoleni?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =