Motoryzacja Jak inteligentne czujniki pomagają monitorować zbiorniki LPG?

Jak inteligentne czujniki pomagają monitorować zbiorniki LPG?

-

Nowe technologie wkraczają w kolejne obszary życia, ale i biznesu oraz gospodarki. Chcąc utrzymać konkurencyjną pozycję na rynku, koniecznie trzeba być na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami i stale wdrażać różnego rodzaju udoskonalenia, w tym nowoczesne oprogramowanie, a także zaawansowane technologicznie urządzenia. Przemysł paliwowy, podobnie jak inne gałęzie gospodarki bardzo szybko się rozwija, a specjalistyczne firmy mają mu do zaoferowania niezwykle praktyczne i ciekawe rozwiązania, w tym inteligentne czujniki do zbiorników LPG.

Czym są inteligentne czujniki do zbiorników LPG?

LPG to gaz będący mieszanką propanu i butanu. Choć wykorzystywany jest w stanie gazowym, to przechowuje się go w postaci cieczy, do czego niezbędne są specjalne zbiorniki, w których utrzymywane jest wysokie ciśnienie. Gaz LPG wykorzystywany jest zarówno jako paliwo do urządzeń grzewczych, czy kuchenek gazowych, jak i do pojazdów. Przedsiębiorstwa wykorzystujące propan-butan, w tym stacje paliwowe, magazynują tę substancję, aby nie dopuścić do sytuacji, w której mogłoby jej zabraknąć.

Przechowywanie dużych ilości tego gazu wymaga zachowania nie tylko istotnych środków bezpieczeństwa, ale również stałego monitorowania aktualnego poziomy wypełnienia zbiornika. Dotychczas odczyt stanu zbiorników LPG odbywał się poprzez osobistą kontrolę wyznaczonego do tego pracownika. Na szczęście możliwa jest już zdalna kontrola ilości magazynowanego gazu, taki monitoring zbiorników LPG to jedno z rozwiązań firmy aiut.com.

Jak inteligentne czujniki pomagają monitorować zbiorniki LPG?

Monitoring zbiorników LPG to system składający się z czterech elementów, a są to: zbiornik paliwa, sondy pomiarowe paliwa w zbiorniku, terminal oraz oprogramowanie do analizy i raportowania. Istotną informacją jest to, że sondy pomiarowe mają możliwość wykrycia nie tylko propanu-butanu w stanie ciekłym, ale również oparów innych substancji niebezpiecznych. Z kolei terminal jest urządzeniem, które zarządza wydawaniem paliwa tak, aby dostęp do niego mieli jedynie autoryzowani użytkownicy.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki systemowi zdalnego monitoringu istnieje możliwość sprawdzenia stanu zbiorników z dowolnego miejsca na ziemi (pod warunkiem, że mamy dostęp do internetu), co ma ogromny wpływ na usprawnienie całego procesu dostaw.

Zalety zdalnego monitoringu zbiorników LPG

Jeśli chodzi o zalety inteligentnych czujników do zbiorników LPG, to jest ich naprawdę wiele. Przede wszystkim jednak pozwalają one na:

całodobowy odczyt danych o zużyciu godzinowym LPG, a co za tym idzie — dostęp do bieżących danych o poziomie gazu w zbiornikach,

efektywne zarządzanie dostawami, co realnie wpływa na oszczędności w obszarze logistyki transportowej,

komunikaty bezpieczeństwa: alarmy o niskim, krytycznym poziomie paliwa.

Tego typu rozwiązania można stosować zarówno w przypadku naziemnych, jak i podziemnych zbiorników na gaz LPG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy warto inwestować w diamenty?

Diamenty są wieczne, jak głosi tytuł filmu z serii o Jamesie Bondzie. Inne doskonale znane powiedzenie mówi, że są najlepszym przyjacielem kobiety. Czy mogą być najlepszym przyjacielem inwestora? Diament, czyli alotropowa odmiana węgla, to jeden z najtwardszych minerałów świata. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa adamantos i łacińskiego diamentum, czyli niezniszczalny. Nie to jednak przyciąga do niego rozmarzone spojrzenia kobiet. Po oszlifowaniu zmienia nazwę na brylant, jego waga mierzona jest w karatach (jeden karat to 0.2 grama). Aby dany diament miał wartość godną inwestowania, musi spełnić podstawowe warunki. Jego waga musi zaczynać się od 0.3 karata, musi mieć odpowiednią barwę, szlif i czystość.

GTA – jak przejść misje?

Misji w serii GTA jest ogromna ilość, jednak wszystkie łączą podstawowe elementy, na których należy się oprzeć, aby przejście misji się powiodło.

Zobacz też

Paznokcie Emo – krok po kroku

Styl ten, widoczny jest wciąż na naszych ulicach. Nastolatki, które ubierają się zgodnie z jego zasadami, rzucają się w oczy.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: