monitoring zbiorników LPG

Nowe technologie wkraczają w kolejne obszary życia, ale i biznesu oraz gospodarki. Chcąc utrzymać konkurencyjną pozycję na rynku, koniecznie trzeba być na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami i stale wdrażać różnego rodzaju udoskonalenia, w tym nowoczesne oprogramowanie, a także zaawansowane technologicznie urządzenia. Przemysł paliwowy, podobnie jak inne gałęzie gospodarki bardzo szybko się rozwija, a specjalistyczne firmy mają mu do zaoferowania niezwykle praktyczne i ciekawe rozwiązania, w tym inteligentne czujniki do zbiorników LPG.

Czym są inteligentne czujniki do zbiorników LPG?

LPG to gaz będący mieszanką propanu i butanu. Choć wykorzystywany jest w stanie gazowym, to przechowuje się go w postaci cieczy, do czego niezbędne są specjalne zbiorniki, w których utrzymywane jest wysokie ciśnienie. Gaz LPG wykorzystywany jest zarówno jako paliwo do urządzeń grzewczych, czy kuchenek gazowych, jak i do pojazdów. Przedsiębiorstwa wykorzystujące propan-butan, w tym stacje paliwowe, magazynują tę substancję, aby nie dopuścić do sytuacji, w której mogłoby jej zabraknąć.

Przechowywanie dużych ilości tego gazu wymaga zachowania nie tylko istotnych środków bezpieczeństwa, ale również stałego monitorowania aktualnego poziomy wypełnienia zbiornika. Dotychczas odczyt stanu zbiorników LPG odbywał się poprzez osobistą kontrolę wyznaczonego do tego pracownika. Na szczęście możliwa jest już zdalna kontrola ilości magazynowanego gazu, taki monitoring zbiorników LPG to jedno z rozwiązań firmy aiut.com.

Jak inteligentne czujniki pomagają monitorować zbiorniki LPG?

Monitoring zbiorników LPG to system składający się z czterech elementów, a są to: zbiornik paliwa, sondy pomiarowe paliwa w zbiorniku, terminal oraz oprogramowanie do analizy i raportowania. Istotną informacją jest to, że sondy pomiarowe mają możliwość wykrycia nie tylko propanu-butanu w stanie ciekłym, ale również oparów innych substancji niebezpiecznych. Z kolei terminal jest urządzeniem, które zarządza wydawaniem paliwa tak, aby dostęp do niego mieli jedynie autoryzowani użytkownicy.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki systemowi zdalnego monitoringu istnieje możliwość sprawdzenia stanu zbiorników z dowolnego miejsca na ziemi (pod warunkiem, że mamy dostęp do internetu), co ma ogromny wpływ na usprawnienie całego procesu dostaw.

Zalety zdalnego monitoringu zbiorników LPG

Jeśli chodzi o zalety inteligentnych czujników do zbiorników LPG, to jest ich naprawdę wiele. Przede wszystkim jednak pozwalają one na:

całodobowy odczyt danych o zużyciu godzinowym LPG, a co za tym idzie — dostęp do bieżących danych o poziomie gazu w zbiornikach,

efektywne zarządzanie dostawami, co realnie wpływa na oszczędności w obszarze logistyki transportowej,

komunikaty bezpieczeństwa: alarmy o niskim, krytycznym poziomie paliwa.

Tego typu rozwiązania można stosować zarówno w przypadku naziemnych, jak i podziemnych zbiorników na gaz LPG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here