Koktajl proteinowy - przepis

Napoje    
ocena

Wobec tak dużego zapotrzebowania na diety, szczególnie wśród młodych ludzi, nie dziwi fakt tak dużej popularności diety, która według wszystkich stosujących ją osób, przynosi doskonałe i trwałe rezultaty. Jest to dieta proteinowa stworzona przez Pierre'a Dukana, francuskiego lekarza. Polega ona na wprowadzaniu do jadłospisu poszczególnych faz, podczas których, zaleca się spożywanie odpowiednio przygotowanych koktajli proteinowych.

Koktajl proteinowy - przepis

photoxpress.com

Wielu zwolenników diety doktora Dukana twierdzi, że koktajl ten zalecany jest przez twórcę diety proteinowej do picia w trakcie pierwszych trzech jej etapów. Jednak biorąc pod uwagę składniki, które jako zalecane oraz zakazane wymienia twórca diety, picie koktajlu jest właściwie zabronione, ponieważ jedyne dopuszczalne wtedy do spożycia produkty to ryby, chude mięsa, owoce morza, podroby, jaja, drób, chude wędliny, chudy nabiał i około 1,5 litra płynów dziennie. Wszystkie inne składniki i produkty są w tym czasie zakazane.

Jednak mimo tego, wielu ze stosujących tę dietę przyznaje, że picie koktajlu proteinowego wcale nie przekreśla oczekiwanego rezultatu odchudzania, co więcej, wspomaga jego uzyskanie. Jednak o zastosowaniu koktajlu każda ze stosujących dietę Dukana osób, musi zdecydować sama.

Do wykonania klasycznego proteinowego koktajlu

Będzie potrzebne:

jogurt naturalny,
3 szklanki mleka,
5 łyżek płatków owsianych,
pół kostki półtłustego twarogu,
3 łyżki odtłuszczonego mleka w proszku,
truskawki, maliny lub jagody.

Samo przygotowanie koktajlu nie wymaga żadnych wyjątkowych zdolności, a co więcej jest ono dziecinnie łatwe i bardzo szybkie. Wystarczy wszystkie potrzebne do niego składniki wrzucić do jednego naczynia (najlepiej wysokiego) i dokładnie zmiksować. Tak przygotowany koktajl zaleca się spożywać partiami. Pierwszą połowę należy wypić tuż po zjedzeniu śniadania, zaś drugą dwie godziny później.

Znacie inny przepis na koktajl proteinowy? Podzielcie się nim w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =