Jak urządzić przyjęcie w ogrodzie?

Ogród    
ocena

Przyjęcie w ogrodzie to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w plenerze z rodziną, przyjaciółmi i dziećmi, zwłaszcza kiedy pogoda zachęca do wyjścia z domu.

Jak urządzić przyjęcie w ogrodzie?

Fot. Barbara Machalska

Prawda jest taka, że imprezy urządzane na świeżym powietrzu rządzą się swoimi prawami, zupełnie innymi od tych panujących wewnątrz domu. Jest to uczta zdecydowanie mniej zobowiązująca. Zazwyczaj urządzamy ją w weekend.

Zadbajmy o kilka lekkich obiadowych potraw, mogą to być 2-3 dania przyrządzone na grillu i połączone z pysznymi i zdrowymi sałatkami z warzyw sezonowych. Dobrze, jeżeli pomyślimy również o kilku szybkich przekąskach, które zaspokoją pierwszy głód gości. Jeżeli zaprosimy wielu gości, możliwości naszego grilla mogą być ograniczone. Pamiętajmy, że dania przez nas podawane powinny być sporządzane i podawane w niekłopotliwej formie, tak aby z łatwością można było je wziąć do ręki i spałaszować.

Idealnie sprawdzają się szaszłyki i warzywa z dipami. Zamiast deseru lub tuż przed nim możemy podać sery. Najlepiej od razu nabite na wykałaczki. Dodatkowo pamiętajmy, aby zaopatrzyć się w zapas wody mineralnej oraz innych napojów niegazowanych i gazowanych. Jeżeli mamy w towarzystwie osoby spożywające alkohol, nie zapomnijmy o piwie i winie. Jednak, jeżeli na zewnątrz jest upał, lepiej z takimi trunkami nie przesadzać.


przyjęcie

Fot. photoxpress.com

Stół i krzesła możemy ustawić na tarasie lub bezpośrednio na trawniku. Nie zapomnijmy również o elemencie, który będzie nas ochraniał przed promieniami słonecznymi: duży ogrodowy parasol lub markiza bezpośrednio rozwieszona nad tarasem.

Pamiętajmy, że urządzając garden party, musimy zadbać o porządny wygląd naszego ogrodu. Trawnik powinien być idealnie skoszony, liście zgrabione, a rabaty wyplewione z chwastów. Dzięki temu będziemy czuć się komfortowo w naszym ogrodzie, a goście nie będą mieli wrażenia, że wkroczyli na teren prac porządkowych. Dużym atutem przyjęć na powietrzu jest brak sztywnej formy. Pamiątkowy serwis czy srebra są absolutnie zbędne. Możemy za to skorzystać z plastikowych i kolorowych zastaw „piknikowych” czy też ze sztućców i talerzyków jednorazowych. Obrus również nie jest konieczny, wystarczą ładne podkładki pod talerze. Unikajmy kubeczków plastikowych, ponieważ nawet przy niewielkim podmuchu wiatru ich zawartość może się znaleźć na naszym ubraniu lub na stole.

Zatroszczmy się również o ozdoby. Wypielęgnowany ogród to jednak nie wszystko. Wazony ze świeżymi kwiatami, dyskretne dekoracje na stole czy też papierowe lampiony dodatkowo urozmaicą piękną scenografię. Jeżeli planujemy, że nasza impreza przeciągnie się do późnych godzin wieczornych, koniecznie zadbajmy o sznury lamp i świece; równie dobrze sprawdzają się również lampy solarne, które w ciągu dnia ładowane są przez promienie słoneczne, a wieczorem rozświetlają ogród.

UWAGA!

Rozrywki na dla najmłodszych Podczas upalnego dnia, dobrze jest rozbić maluchom namiot i położyć na trawniku dmuchane poduszki i materace. Przydadzą się również: kredki, bloki i przenośny mały stolik. Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w zestawy do gier piknikowych: skakanki, minigolf, gry planszowe czy też piłkę plażową. Obowiązkowo należy dla maluchów przygotować duży zapas napojów.

Jak duży macie ogród? Jak często przyjmujecie gości w domu?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =