Jaki grill wybrać do ogrodu?

Ogród    
ocena

Przy wyborze rodzaju grilla do naszego ogrodu należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Przede wszystkim ważna jest jego wielkość jak również materiał, z jakiego będzie wykonany.

Jaki grill wybrać do ogrodu?

sxc.hu

Bardzo często w ogrodach spotykamy grille przenośne. Ich zaletą jest fakt, że możemy grillować w każdym dowolnym miejscu w ogrodzie. Możemy go postawić zarówno na tarasie, jak i na trawie podczas rodzinnego pikniku. Mniejsze grille, składane z łatwością zmieszczą się do samochodu. Dodatkowo, grille turystyczne walizkowe posiadają zamknięcie, dzięki któremu grill można łatwo i szybko schować do samochodu bez konieczności czyszczenia. Grille przenośne, turystyczne z reguły są blaszane. Są one lekkie i tanie. Jednak szybko ulegają korozji.

Zdecydowanie dłuższą żywotność mają żeliwne grille. Niestety ich wadą jest kruchość i ciężar. Łatwe i szybkie rozpalanie jest możliwe z kolei w grillach gazowych. Dodatkowo możemy regulować lub utrzymywać wymaganą temperaturę. Za tym rodzajem grilla przemawia także niższy koszt eksploatacji niż w przypadku grilla węglowego. Do tego tłuszcz jest całkowicie odprowadzany, a mięso się nie pali, ponieważ nie ma płomieni. Aby wzbogacić i utrwalić aromat potraw jak w przypadku tradycyjnego grillowania, można poukładać na ruszcie kawałki drewna głównie z drzew wiśni czy jabłoni.

Podobnie jest w przypadku grilla elektrycznego. Wymaga on jednak zasilania elektrycznego, z czym wiąże się grillowanie tylko w przystosowanych do tego celu miejscach.

Dla posiadaczy ogrodów przydomowych idealnym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie grilla stacjonarnego. Najczęściej są to grille murowane. Stanowią one niezwykle efektowną część ogrodu oraz stają się jego elementem, podnoszą jego wartość. Dobrze jest, by sposób wykonania, forma czy użyte materiały łączyły się z innymi elementami ogrodu i wpisywały w jego całość. Wybierając miejsce na grilla stacjonarnego, bierzmy pod uwagę odległość od domu oraz bliskość sąsiadów. Nie lokalizujmy także grilla pod drzewami. Idealnym rozwiązaniem jest projektowanie grilla razem z altaną lub innym miejscem wypoczynkowym.

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy obok postawić także wędzarnię czy piec chlebowy. Zadbajmy także o to, by grill posiadał duży blat oraz komorę na akcesoria do grillowania i na drewno. Warto także zadbać o nawierzchnię wokół grilla. Może ona nawiązywać do nawierzchni użytej w całym ogrodzie.

A czym Wy kierowaliście się w wyborze grilla? Wypowiedzcie się w komentarzu.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =