Jakie meble do ogrodu wybrać?

Ogród    
ocena

Wśród mebli ogrodowych możemy przebierać. Na rynku jest ich tyle, że nie wiadomo, na jakie się zdecydować. Czym wiec się kierować przy kupnie mebli ogrodowych?

Jakie meble do ogrodu wybrać?

sxc.hu

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, gdzie będą stały. Czy mamy tylko mały balkon czy tez może dysponujemy tarasem, a do tego jeszcze dużym ogrodem? Miejsce to nie wszystko, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę inne czynniki. Jeśli ogród, to w jakim stylu? Gdzie chcemy postawić te meble? Jak będziemy je przechowywać przez zimę? Czy mamy wystarczająco miejsca w piwnicy albo w garażu? Ile chcemy wydać pieniędzy?

Jeśli ogród jest mały lub go w ogóle nie mamy, a chcemy odpoczywać na balkonie, to lepiej jest kupić mały, lekki i estetyczny zestaw aluminiowy bądź plastikowy. Meble te można składać, a wiec zajmują mało miejsca.

Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu, to mamy wręcz nieograniczone możliwości: możemy zakupić cały zestaw, na który składa się duży stół, ława i krzesła. Meble te należy jednak dopasować do naszego ogrodu, do całej aranżacji, stylu płytek czy kolorystyki. Np. do ogrodu w stylu wiejskim będą pasowały meble drewniane i wiklinowe, do ogrodu w stylu śródziemnomorskim najlepsze są meble z materiałów naturalnych, a do ogrodu japońskiego pasują meble oszczędne w formie, np. aluminiowe.

Kupując meble, należy także wziąć pod uwagę sposób ich pielęgnacji. Dlatego przed wizytą w sklepie warto poznać ich wady i zalety.

Meble plastikowe

- Zalety: niska cena, mała waga, brak konieczności konserwacji, łatwość przechowywania.

- Wady: zepsute nie dają się naprawić, nie są zbyt ładne, są nietrwałe.

Meble drewniane

- Zalety: różnorodna stylistyka, trwałość, zepsute można naprawić, możliwość łączenia ze szkłem i metalem.

- Wady: konieczność regularnej impregnacji i konserwacji, konieczność ochrony przed deszczem, podczas sezonu zimowego trzeba je przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu.

Meble wiklinowe

- Zalety: lekkie, ładne, bardzo wygodne, zróżnicowana cena, różnorodna stylistyka.

- Wady: mała trwałość, brak odporności na deszcz i słońce, konieczność przechowywania w pomieszczeniach poza sezonem.

Meble aluminiowe.

- Zalety: trwałość, różnorodność, wysoka estetyka, dostępność na rynku.

- Wady: wysoka cena, konieczność regularnej konserwacji, wysoka cena specjalistycznych środków zabezpieczających meble.

Wybór mebli jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od swoich upodobań, miejsca zamieszkania i zasobności portfela.

Jak wygląda Wasz ogród? Jakie meble do niego pasują?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

1. W naszym ogrodzie posiadamy meble z technorattanu. Można takie zamówić na rattanart.pl. Już dwa razy zamawialiśmy, najpierw krzesełka, potem stolik i póki co nie żałujemy :) Meble są bardzo odporne i wolno się starzeją a przy tym wyglądają bardzo elegancko :) Jak najbardziej polecam :D

~ / 2013-02-05 07:54:14
oceń komentarz: (0) (0)