Jakie prace w ogrodzie latem?

Ogród    
ocena

Wszyscy pragną mieć piękny ogród. Jednak nie wszyscy wiedzą jak prawidłowo o niego dbać. Zadbane i wypielęgnowane rośliny stanowią wizytówką naszego domu.

Jakie prace w ogrodzie latem?

sxc.hu

W lecie pogoda nam sprzyja, zatem coraz więcej czasu możemy spędzać na zewnątrz. Warto  wybrać się do ogrodu i otoczyć go jak najlepszą opieką.

Czerwiec

Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie różom, to właśnie teraz okaże się, czy rośliny zostały zaatakowane przez choroby i szkodniki. Ich regularna obserwacja pomoże nam w miarę szybko zareagować i je wyleczyć.

Czerwiec jest również idealnym miesiącem, aby posadzić dalie, amarylisy, pierwiosnki oraz irysy.  Należy również użyźnić glebę, możemy np. zakupić patyczki azotowe i rozłożyć je w ogrodzie. Oczywiście niezbędne jest regularne odchwaszczanie rabat kwiatowych. Jeżeli będziemy chcieli rozszczepić i przyspieszyć kwitnienie rododendronów i azalii, zróbmy to właśnie teraz. Tniemy małe i miękkie gałązki (nacięcie robimy w centralnej części pędu, pod katem ostrym). Następnie wkładamy gałązkę, stroną nacięcia do ziemi. Wystającą cześć przywiązujemy sznureczkiem do palika. Nowa, nacięta gałązka szybko się ukorzeni, a my będziemy mieli całkiem za darmo nową roślinkę. W okresie od późnego czerwca do wczesnego lipca następuje bujny rozkwit większości kwiatów. Kiedy rośliny przekwitają, należy je przyciąć i przygotować na kolejny sezon. Pamiętajmy również o systematycznym przycinaniu trawnika.

Lipiec

Jeżeli posadziliśmy w naszym ogrodzie zioła, to właśnie teraz należy ich używać do przyprawiania naszych dzieł kulinarnych. Podczas oglądania roślin ozdobnych usuńmy wszystkie chore, martwe i pożółkłe liście. Wszystkie zebrane nasiona zachowajmy, przydadzą się nam w kolejnym sezonie do rozszerzenia naszej kwiatowej kolekcji. Jeżeli systematycznie będziemy przycinać zwiędłe kwiaty,  to na ich miejscu rozwiną się nowe. 

Sierpień

Kolejny miesiąc, sierpień jest idealnym momentem, aby zapracowany ogrodnik mógł usiąść w ogrodzie i podziwiać swoje dzieło. Jednak nie można zapominać o regularnym podlewaniu, odchwaszczaniu, sprawdzaniu czy na roślinach nie rozpanoszyły się szkodniki, jak również nawożeniu. Zabieg odchwaszczania jest bardzo ważny, ponieważ tzw. rośliny inwazyjne (chwasty), konkurują z kwiatami o wodę i składniki mineralne w podłożu, nie wspominając już o ważnych i istotnych względach estetycznych. Sierpień jest również odpowiednim miesiącem, aby ścinać i suszyć kwiaty i zioła oraz zbierać nasiona. Jeżeli mamy w naszym ogrodzie lilie, to właśnie teraz je rozmnóżmy. Ważne jest również, aby cały czas nawozić róże i użyźniać ziemię dalią. W ogrodach warzywnych możemy posadzić jarmuż.

Jak będzie wyglądał Wasz ogród? Ile czasu możecie poświęcić na jego pielęgnację?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =