Jesienne dekoracje do ogrodu

Ogród    
ocena

Nasze ogrody nawet jesienią mogą zachwycać bogactwem kolorowych liści, kwiatów czy rozmaitych ozdób. Wszystko to osiągniemy dzięki starannie dobranej roślinności i kilku ciekawym pomysłom.

Jesienne dekoracje do ogrodu

sxc.hu

Nasze rabaty ożywiać będą przede wszystkim późno kwitnące rośliny, które właśnie jesienią są najatrakcyjniejsze. Należą do nich zawilce japońskie, astry jesienne lub złocienie ogrodowe. Będą one królowały dzięki swoim niezwykle barwnym, bujnym kwiatom. Istnieje także duża grupa roślin, które zdobią ogród aż do połowy października, zwłaszcza rośliny powtarzające kwitnienie. Należą do nich m.in. szałwia i ostróżka. Nie bójmy się także stosować kontrastów w ogrodzie. Doskonale współgrają ze sobą kombinacje fioletowych i żółtych kwiatów i liści. Atrybuty roślin będą podkreślały także kolorowe donice.

Idealne do wazonów będą ususzone kwiaty hortensji bukietowej, które już zmieniły kolor. Odmiana ta posiada imponujące gęste i zbite kwiaty. Doskonale w wazonach będą się prezentowały owocostany miechunek.

ozdoby do ogroduFot. sxc.hu

Przeróżne i ciekawe ozdoby możemy wykonać także z owoców róży pomarszczonej. Są one idealne do wyrabiania np. korali. Dzięki swej wielkości znajdą zastosowanie niemal wszędzie. Możemy je mocować za pomocą drutów, sznurów i przyozdabiać nimi każdy przedmiot w ogrodzie, na tarasie czy w domu.

Z gałązek różnych roślin możemy tworzyć wieńce i stroiki. Ciekawe aranżacje uzyskamy z połączenia wrzosów z innymi kwiatami lub liśćmi. Wrzosy możemy sadzić w skrzynki, ozdobne donice i stawiać w każdym miejscu w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie.

Wspaniale do jesiennych dekoracji nadają się wiklinowe kosze, w które możemy  posadzić rośliny jak również wypełnić je po brzegi owocami np. jabłkami.

Z jabłek możemy wykonywać także wiele jesiennych ozdób. Najprostsze są bukiety z jabłek nabite na patyki i udekorowane jesiennymi liśćmi. Ciekawe pomysły uzyskamy z połączenia kilku odcieni jabłek: czerwieni, żółci i zieleni. Do dekoracji możemy używać owoców irgi, żurawiny i jarzębiny.

Modne jest także zastępowanie donic innymi przedmiotami. Może to być pień lub inny kawałek drewna z wydrążonym otworem na ziemię, stary but, ozdobne wiadro czy miska. Niezwykle interesujące są mniejsze odmiany dyni, które potrafią przybrać naprawdę niezwykłe kształty.

UWAGA!

Oryginalne kształty przybierają tykwy z naroślami. Różnią się one kształtem, wielkością oraz barwą. Warto mieć w ogrodzie również odmianę dyni olbrzymiej, z której modne jest w ostatnich latach wykonywanie lampionów.

Jak Wy ozdabiacie swój ogród jesienią? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =