Kolory w ogrodzie - różowy

Ogród    
ocena

Uzyskanie ogrodu w odcieniach różu nie należy do specjalnie trudnych, gdyż istnieje bardzo duża grupa roślin kwitnących właśnie w tym kolorze. Tak naprawdę w każdej grupie roślinnej znajdziemy większość gatunków o kwiatach różowych. Nie zapominajmy także o tym, że różowe mogą być liście oraz owoce.

Kolory w ogrodzie - różowy

sxc.hu

Największą grupę będą niewątpliwie stanowiły róże. Ogromna liczba odmian zachwyca barwą, kształtem kwiatów oraz zapachem. Zarówno wśród odmian okrywowych, wielokwiatowych, jak i wielkokwiatowych wyróżnić możemy spora grupę o kwiatach jasno- lub ciemnoróżowych.

Obficie obsypana kwiatami jest Róża „Bonica 82”. Jej kwiaty są pełne, średniej wielkości, zebrane w kwiatostany po 5-10 pąków. To cenna odmiana, długo i obficie kwitnąca. Do pokrycia gruntu nadają się róże okrywowe, posiadające pokładające się pędy. Możemy je stosować do obsadzania skarp, do tworzenia grup na trawnikach oraz na publicznych terenach zieleni. Najpopularniejsze odmiany to „Lovely Fairy”, „The Fairy”.

Zadarnić podłoże mogą odmiany wrzosów i wrzośców. Zróżnicowane terminy kwitnienia sprawią, że wrzosowisko przez długi czas będzie kontrastowało z trawnikiem i innymi roślinami. Kwiaty różowe, obficie ukazujące się na pędach posiadają odmiany: „Peter Sparkers”, „Mullion”, „Rubinteppich”.

Na rabaty czy obwódki polecane są Astry krzaczaste i Astry alpejskie. Jasnoróżowe kwiaty ukazują się na odmianach „Marjorie”, „Happy End”. Nadają się one do ogródków skalnych, wiejskich oraz pod wysokie drzewa. Do zadarniania niewielkich powierzchni, na obwódki nadaje się Zawciąg nadmorski. Jest to poduszkowa, zimozielona bylina o kwiatach zebranych w główkowate kwiatostany. Piękne różowe kwiaty wytwarzają również Goździki sine i kropkowane, odmiany bodziszka, płomyków oraz Skalnica Arendsa, Pierwiosnek różowy.

Z krzewów liściastych zdobić różem mogą kwiaty Krzewuszki cudownej, Tawuły japońskiej, Migdałka trójklapowego czy Porzeczki krwistej.

Również na kratach, ogrodzeniach czy trejażach mogą pojawić się akcenty różowe w postaci róż czepnych (pnących). Intensywnie różowe i błyszczące kwiaty wytwarza „Rosarium Uetersen”, „Super Dorothy”. Z pnączy – nie należy zapominać o powojnikach zarówno wielkokwiatowych, jak i odmianach botanicznych i bylinowych. Zdrowo i obficie kwitnie Clematis „Comtesse de Bouchaud”, „Hagley Hybrid”. Niezwykle oryginalne i piękne kwiaty ma Clematis „Constance”. W lecie i na jesieni zdobi ogrody intensywnie purpuroworóżowymi kwiatami oraz puszystymi owocostanami.

Czy podobają Wam się rośliny w odcieniach różu? Jakie wybralibyście do swojego ogrodu? Czekamy na komentarze!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =