Najpiękniejsze rośliny ogrodowe - jakie wybrać?

Ogród    
ocena

Najpiękniejsze rośliny ogrodowe można wybierać spośród wielu grup drzew, krzewów liściastych oraz iglastych, bylin a nawet traw i ziół. Tak naprawdę w każdej grupie można stworzyć swoisty ranking najpiękniejszych roślin.

Najpiękniejsze rośliny ogrodowe - jakie wybrać?

photoxpress.com

Niewątpliwie do najpiękniejszych roślin zaliczamy te kwitnące, przykuwające wzrok barwami kwiatów, często ciekawym ulistnieniem.

Piękną ozdobą każdego ogrodu są kępy Lawendy wąskolistnej Lavandula angustifolia. Krzewinka posiada niebieskofioletowe wonne kwiaty. Pięknie prezentuje się w zestawieniach z bylinami oraz różami.

Wspaniałą rośliną jest także Magnolia purpurowa Magnolia liliflora. Jest to powoli rosnący krzew o pięknym kielichowatych kwiatach. Kwiaty są rubinowoczerwone, wewnątrz białe.

Popularnością cieszy się także Migdałek trójklapowy Prunus triloba. Jest to pięknie kwitnący krzew występujący często w formie piennej. Posiada różowe, pełne kwiaty w formie małych różyczek.

Z drzew liściastych na uznanie zasługuje Wiśnia piłkowana Prunus serrulata 'Kanzan' czy 'Kiku-shidare'. Te stosunkowo niewielkie drzewa posiadają pełne, pachnące, karminowo-różowe kwiaty. Zebrane są w pęczki po kilka sztuk. Są to bardzo dekoracyjne odmiany.

W pierwszej dziesiątce znajdzie się także Głóg pośredni Crataegus x media 'Paul's Scarlet'. Posiada bardzo efektowne, ciemnoczerwone kwiaty.

W ogrodzie na pewno powinna się znaleźć bujna Budleja Dawida Buddleja davidii 'Black Knight' czy 'Pink Delight'. Krzew ten posiada kwiaty fioletowe, różowe zebrane w łukowato wygięte wiechy. Mocno przycinany kwitnie bardzo obficie.

Zachwyt wzbudzają także Żylistki pośrednie Deutzia x hybrida 'Strawberry Field's i Żylistek szorstki Deutzia scabra 'Plena'. Krzewy o kwiatach różowych i śnieżnobiałych wyglądają niesamowicie pojedynczo, jak i w grupie.

Nie może zabraknąć również Hortensji ogrodowych Hydrangea macrophylla. Jest to niewysoki krzew o bardzo efektownych kwiatach. Kwiatostany kuliste występują w kolorach od różowego do niebieskiego.

Różaneczniki wielkokwiatowe Rhododendron to grupa zimozielonych, silnie rosnących krzewów. Odmiany o kwiatach różowych i fioletowych są najczęściej spotykane w ogrodzie.

Pierwszą dziesiątkę zamkną Krzewuszki cudowne Weigela florida. Krzewy o kwiatach purpurowoczerwonych, bladoróżowych mają wysokie walory dekoracyjne oraz są łatwe w uprawie. Są także odmiany posiadające liście o niespotykanym brudnoróżowym zabarwieniu. Rośliny te najpiękniej kwitną na glebach wilgotnych.

Pominęliśmy jakąś roślinę? Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =