Czy można zrobić tipsy na obgryzione paznokcie?

Paznokcie    
ocena

Obgryzione paznokcie nie są estetyczne, dlatego dużo osób chce takie paznokcie przedłużyć, co równicześnie działa jak kamuflaż dla takiego problemu. Jednak paznokci obgryzionych nie da się bardzo przedłużyć...

Czy można zrobić tipsy na obgryzione paznokcie?

fotolia.com

Najlepszym sposobem na przedłużenie obgryzionych paznokci jest technika szablonowa bez zastosowania tipsów, które mogą dodatkowo uszkodzić płytkę paznokcia. Podczas przedłużania za pomocą tipsów istnieją pewne zagrożenia:

Podczas przyklejania tipsa, gdy zostanie on za mocno dociśnięty do płytki paznokciowej, mogą pojawić się podłużne pęknięcia.

Gdy przyklejamy tipsa, przyciskając go po bokach, a nie na środku, zużywamy większą ilość kleju, co się wiąże z dłuższym czasem schnięcia, jak i zagrożeniem zalania wałów paznokciowych.

Dokładne dopasowanie tipsa również jest utrudnione - nie wolno stosować tipsa choćby o milimetr węższego od paznokcia.

Gdy kieszonka tipsa jest dłuższa od łoża paznokcia, skracamy ją, a następnie pilnikiem dopasowujemy do kształtu paznokcia tak, aby od wałów paznokciowych został margines – ciężko jest dostrzec ostateczną szerokość obgryzionych paznokci.

Przy dzisiejszej zaawansowanej technice stylizacji paznokci o wiele prostsza jest technika szablonowa, która nie ingeruje tak mocno w płytkę paznokcia jak tipsy. Zalecane jest robienie na początku tzw. zaczepu z akrylu, który posłuży jako podstawa pod szablon, przy modelowaniu masa akrylowa czy żelowa nie przylega do skóry, co jest wielką zaletą tej techniki.

Próbowałyście kiedyś tej techniki? Byłyście zadowolone z efektu? Podzielcie się swoimi opiniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =