Czy tipsy niszczą paznokcie?

Paznokcie    
ocena

Czy tipsy niszczą paznokcie? Cóż, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak na pewno duże znaczenie ma wybór stylisty, który te tipsy robi.

Czy tipsy niszczą paznokcie?

pixabay.com

Profesjonalista nie zniszczy nam płytki paznokcia, a dokładnie - nie przepiłuje płytki paznokcia. Przepiłowanie czyni to płytkę paznokcia osłabioną, miękką, rozdwajającą się. Matowienie płytki paznokcia jest najbardziej szkodliwe, jeśli nie zachowa się szczególnej ostrożności. Zbyt drastyczne matowienie (co niestety jest bardzo częste!) narusza integralność naturalnej płytki paznokcia, co skutkuje jej zniszczeniem.

Przy ściąganiu tipsów różnica dla klientki powinna być słabo odczuwalna (zakładając, że tipsy były prawidłowo nałożone). Wszelkie odczucia pieczenia, mrowienia i oczywiście bólu są oznaką nieprawidłowości. Byłam świadkiem robienia paznokci przez „profesjonalistę”, który piłował tak mocno płytkę, że aż skórki zaczęły krwawić. Polecam zwracać bardzo dużą uwagę na to, do kogo idziemy robić tipsy.

Fakty na temat tipsów:

Tipsy NIE niszczą paznokci!

Paznokcie niszczy złe przygotowanie do przedłużania ich lub zdjęcia!

Najważniejsze jest odpowiednie zmatowienie płytki paznokciowej oraz prawidłowy dobór tipsa do kształtu i wielkości płytki paznokciowej.

Dobry stylista kieruje się dobrą jakością.

Profesjonalne tipsy są elastyczne, łatwe w obróbce.

Nie ściągamy same tipsów – to jedna z najczęstszych przyczyn zniszczonych paznokci.

A jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii - niszczą czy nie niszczą? Macie sprawdzone stylistki paznokci? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =