Jak malować paznokcie do pracy?

Paznokcie    
ocena

W pracy ma znaczenie nie tylko strój, ale i odpowiedni makijaż i manicure. Zadbane dłonie i paznokcie z pewnością są detalem w urodzie, o który należy zadbać.

Jak malować paznokcie do pracy?

pixabay.com

Podstawowa rzecz, która dotyczy nie tylko paznokci, ale i włosów czy twarzy, to pielęgnacja. Paznokcie i dłonie w pracy powinny być odżywione i nawilżone. Stąd dobrze jest stosować odpowiednie odżywki do paznokci i mieć zawsze w torebce krem do rąk. Należy również pamiętać o usuwaniu skórek.

Do pracy nie wypada iść z czerwonymi paznokciami, chociaż wszystko zależy jeszcze od stanowiska, na jakim się znajduje dany pracownik. Jednak do biura czy urzędu nie należy malować paznokci w zbyt intensywnych kolorach, jak na przykład czerwony, czarny.

malowanie paznokci do pracy zasadyphotoxpress.com


Najlepiej jest wybrać lakier bezbarwny, który podkreśli błysk na płytce paznokcia, czy lekko różowy, który ją przykryje, ale nie będzie zbytnio rzucał się w oczy. Może to być też pudrowy róż czy beż.

UWAGA!

Na bezbarwny lakier często doczepia się ozdobne cyrkonie czy brylanciki. Dobrze jest też zrobić french manicure. W drogeriach dostępne są odpowiednie lakiery oraz paseczki kryjące do wykonania tego zabiegu.

Należy również zadbać o kształt paznokcia. Nie może on być zbyt długi. Najlepiej, żeby wystawał 2-3 minimetry ponad pouszek palca. Zgrabnie będzie się dłoń prezentowała, jeśli paznokieć spiłuje się na kształt półokrągły.

Gdzie pracujecie? Malujecie paznokcie do pracy?

OCENA
2.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =