Jak malować paznokcie do szkoły?

Paznokcie    
ocena

Każda z nas lubi mieć ładne i zadbane paznokcie. Szczególnie młode dziewczyny zwracają uwagę na swój wygląd i chcą, aby był dopracowany w każdym szczególe. Niestety w szkole obowiązują pewne zasady i bardziej wymyślne stylizacje paznokci czy mocne kolory lakierów trzeba zostawić na weekend. Jak jednak umalować je abyśmy czuły się kobieco, nie narażając się jednocześnie dyrekcji szkoły?

Jak malować paznokcie do szkoły?

sxc.hu

Wskazówki dla uczennic:

1. Jeśli w naszej szkole jest zabroniony jakikolwiek manicure to możemy dbać o nasze paznokcie, czyli starannie je piłować, polerować, odsuwać skórki, i na wierzch używać błyszczącej odżywki.

2. Jeśli jest możliwy jakiś kolor to możemy wybrać delikatne pastele w odcieniach różu lub beżu. Sprawdzi się bardzo dobrze emalia, która jest dołączana do zestawu do french manicure.

3. Możemy również malować paznokcie na kolory biały, ciągle na topie. Pięknie prezentuje się na krótkiej płytce a w wielu szkołach nie wolno mieć także bardzo długich paznokci.

4. Kolejnym rozwiązaniem może by french manicure. Ciągle popularny, od blisko 20 lat (połowa przychodów w sprzedaży lakierów stanowią dochody uzyskane ze sprzedaży zestawów do samodzielnego wykonania francuskiego manicure).

Etapy wykonania french manicure
Opiłuj paznokcie na prosto, aby nadać im kształt prostokąta, skórki odsuń patyczkiem lub wytnij cążkami.
Nałóż bazę – czyli lakier z odżywką, chronić będzie płytkę oraz utrzyma dłużej lakier.
Teraz przystąp do trudnego zadania, jakim jest zrobienie białych końcówek paznokcia (tzw. „linia uśmiechu”). Możesz to zrobić samodzielnie albo użyć gotowych naklejek w formie paseczków
Teraz pomaluj całą płytkę pastelowym kolorem – róż, perłowa biel, beż
 Na koniec nałóż utwardzacz i możesz cieszyć się pięknymi oraz eleganckimi w wyglądzie dłońmi.

Jeśli regulamin szkoły jest bardzo restrykcyjny pozostaje nam „odreagowanie” i malowanie paznokci tylko w weekendy oraz czekanie na studniówkę, czyli moment, kiedy będziemy mogły pokazać radzie pedagogicznej  na co nas stać w kwestii stylizacji paznokci.

Uważacie, że pomalowane paznokcie powinny być zabronione w szkole? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.90
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =