Wskazówki dla uczennic:

1. Jeśli w naszej szkole jest zabroniony jakikolwiek manicure to możemy dbać o nasze paznokcie, czyli starannie je piłować, polerować, odsuwać skórki, i na wierzch używać błyszczącej odżywki.

2. Jeśli jest możliwy jakiś kolor to możemy wybrać delikatne pastele w odcieniach różu lub beżu. Sprawdzi się bardzo dobrze emalia, która jest dołączana do zestawu do french manicure.

3. Możemy również malować paznokcie na kolory biały, ciągle na topie. Pięknie prezentuje się na krótkiej płytce a w wielu szkołach nie wolno mieć także bardzo długich paznokci.

4. Kolejnym rozwiązaniem może by french manicure. Ciągle popularny, od blisko 20 lat (połowa przychodów w sprzedaży lakierów stanowią dochody uzyskane ze sprzedaży zestawów do samodzielnego wykonania francuskiego manicure).

Etapy wykonania french manicure
Opiłuj paznokcie na prosto, aby nadać im kształt prostokąta, skórki odsuń patyczkiem lub wytnij cążkami.
Nałóż bazę – czyli lakier z odżywką, chronić będzie płytkę oraz utrzyma dłużej lakier.
Teraz przystąp do trudnego zadania, jakim jest zrobienie białych końcówek paznokcia (tzw. „linia uśmiechu”). Możesz to zrobić samodzielnie albo użyć gotowych naklejek w formie paseczków
Teraz pomaluj całą płytkę pastelowym kolorem – róż, perłowa biel, beż
Na koniec nałóż utwardzacz i możesz cieszyć się pięknymi oraz eleganckimi w wyglądzie dłońmi.

Jeśli regulamin szkoły jest bardzo restrykcyjny pozostaje nam „odreagowanie” i malowanie paznokci tylko w weekendy oraz czekanie na studniówkę, czyli moment, kiedy będziemy mogły pokazać radzie pedagogicznej na co nas stać w kwestii stylizacji paznokci.

Uważacie, że pomalowane paznokcie powinny być zabronione w szkole? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzury na wesele – jak zrobić samodzielnie?
Następny artykułPaznokcie Edge – krok po kroku

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here