Jak malować paznokcie farbami akrylowymi?

Paznokcie    
ocena

Farbki akrylowe mają sporo zalet, między innymi: za ich pomocą możemy osiągnąć przeróżne wykończenia - od półprzeźroczystych, przez perłowe, opalizujące aż po metaliczne. Kolory farbek są bardziej jaskrawe i różnorodne. Niektórzy producenci pozwalają na pokrycie warstwą czarno - białą, co czyni dobór kolorów o wiele prostszym. Tego rodzaju farbki zawierają w sobie dużą koncentrację akrylu, i wodę. Jednak zmycie tych farbek wodą nie jest proste, ponieważ wysychają one do stanu wodoodpornego, dzięki czemu efekt końcowy jest głębszy i jaskrawszy.

Jak malować paznokcie farbami akrylowymi?

photoxpress.com

Przy malowaniu farbkami konieczne jest zaopatrzenie się w środek czyszczący odpowiedni dla danego rodzaju farb; zmycie ich ze skóry, ubrania jest dość problematyczne. Zdobienie farbkami ułatwi nam stosowanie pędzelka z dozownikiem farby, który umożliwia szybkie malowanie linii. Przeźroczyste, neonowe, a także niektóre perłowe kolory wymagają pomalowania na matowym podkładzie, aby uzyskać odpowiednią głębokość koloru. Można także zastosować krystaliczny lakier podkładowy. Można również pomalować parę warstw, aby nadać większą głębie koloru. Przy pomocy farbek, łatwiej jest nakładając jeden kolor na drugi, wykonać artystyczne wzory np. wycieniować płatki kwiatów. Cały urok wzoru malowanego farbkami uwidacznia się po pokryciu topem, lub żelem nabłyszczającym, w przeciwnym razie wzór może się wydawać matowy. Bardzo ważna rzecz, przed nałożeniem warstwy ochronnej - czy żelu, czy top coatu, zdobienie wykonane farbkami musi być całkowicie suche.

UWAGA!

Słoiczki z farbkami powinny być małe, z których dobrze się nabiera farbkę, wydajne, elastyczne (aby uniknąć możliwości stłuczenia). Oczywiście pojemniczki muszą być w 100% szczelne.

Farbkami można malować bezpośrednio na tipsie, lub na naturalnym paznokciu - jednak w takim przypadku musimy się zaopatrzyć o odpowiedni lakier podkładowy i utwardzający. Jeśli te produkty będą źle dobrane, farbka może pękać przy nakładaniu warstwy utwardzającej, lub spływać z paznokcia. Farbki można stosować na żel podkładowy (odtłuszczony), lub po ostatniej warstwie budującej (po ostatecznym utwardzeniu, i zmatowieniu), po nałożeniu farbek warto uzupełnić żelem nabłyszczającym. W akrylu bardzo podobnie stosuje się zdobienie farbkami, zarówno na utwardzony szkielet paznokcia nakładamy farbki, lub przy ostatniej warstwie już zmatowionej, po czym nabłyszczamy topem. Gdy farbki wyschną, są wodoodporne, odporne na żele, akryl, lakiery.

W miarę stosowania, farbki gęstnieją, możemy przedłużyć ich żywotność dodając niewielką ilość wody. Przy zakupie farbek, warto sprawdzić czy znajduje się w pojemniczku ołowiana kulka, dzięki której łatwiej nam będzie rozmieszać farbkę. Farbki akrylowe dają nieograniczone możliwości do tworzenia własnych, baśniowych wzorów.

Wolicie wykonywać manicure w domu czy u kosmetyczki? Jak często robicie paznokcie samemu?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =