Jak pielęgnować paznokcie i skórki?

Paznokcie    
ocena

Oprócz zdrowo wyglądającej płytki paznokcia (lekko różowa, błyszcząca) ważny jest również wygląd przylegającej do niej skóry. Powinna ona być nawilżona i gładka, a jeśli nie chcemy aby sprawił nam większych problemów powinna być również bez tzw. „zadziorków”.

Jak pielęgnować paznokcie i skórki?

photoxpress.com

Jeżeli wycinamy regularnie skórki to powierzchnia tuż po zabiegu wygląda znakomicie. Niestety z czasie skórki nie dość, że odrastają to jeszcze wysuszają się i zadzierają. Bardzo ważne jest więc, aby naskórek wokół płytki był usuwane systematycznie.

Prawidłowe wycinanie skórek

1. Zanim przystąpimy do tego zabiegu musimy trochę skórki zmiękczyć. W tym celu moczymy w ciepłej wodzie z płatkami mydlanymi dłonie a potem smarujemy dobrym kremem zmiękczającym. Aby starannie usunąć skórki, używamy w tym celu drewnianego patyczka i bardo ostrych cążek.

2. Wspomniane zadziorki najczęściej powstają gdy używamy właśnie tępych cążek. Pamiętać należy aby nie usuwać skórek zbyt daleko.

3. Po zabiegu nakładamy odżywczy krem i oliwkę, służącą do pielęgnacji skórek, która nie dość że nawilża to jeszcze je zmiękcza. Krem, który najbardziej korzystnie działa na paznokcie, to taki zawierający witaminę A.

Pozbywamy się zadziorków

Najbardziej skutecznym sposobem pozbycia się ich jest wypracowanie w sobie pewnego nawyku. Zawsze po kąpieli należy pilnikiem, lub nożyczkami, odsuwać skórki (po kąpieli w ciepłej wodzie są bardzo miękkie i podatne na zabieg). W ten sposób po kilkunastu dniach, skórki się wyrównają.

Jeżeli chcemy mieć naprawdę zdrowe i zadbane paznokcie, pamiętajmy o pewnych zasadach:

- zabezpieczaj dłonie rękawicami ochronnymi (zwłaszcza w kontakcie z detergentami)
- nie stosuj nożyczek do obcinania paznokci – nadawaj kształt pilnikiem, przy czym opiłowuj tylko w jednym kierunku
- susz dokładnie dłonie po umyciu
- nie obgryzaj paznokci
- używaj zmywacza bez acetonu

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =