Paznokcie Jak pielęgnować paznokcie i skórki?

Jak pielęgnować paznokcie i skórki?

-

Jeżeli wycinamy regularnie skórki to powierzchnia tuż po zabiegu wygląda znakomicie. Niestety z czasie skórki nie dość, że odrastają to jeszcze wysuszają się i zadzierają. Bardzo ważne jest więc, aby naskórek wokół płytki był usuwane systematycznie.

Prawidłowe wycinanie skórek

1. Zanim przystąpimy do tego zabiegu musimy trochę skórki zmiękczyć. W tym celu moczymy w ciepłej wodzie z płatkami mydlanymi dłonie a potem smarujemy dobrym kremem zmiękczającym. Aby starannie usunąć skórki, używamy w tym celu drewnianego patyczka i bardo ostrych cążek.

2. Wspomniane zadziorki najczęściej powstają gdy używamy właśnie tępych cążek. Pamiętać należy aby nie usuwać skórek zbyt daleko.

3. Po zabiegu nakładamy odżywczy krem i oliwkę, służącą do pielęgnacji skórek, która nie dość że nawilża to jeszcze je zmiękcza. Krem, który najbardziej korzystnie działa na paznokcie, to taki zawierający witaminę A.

Pozbywamy się zadziorków

Najbardziej skutecznym sposobem pozbycia się ich jest wypracowanie w sobie pewnego nawyku. Zawsze po kąpieli należy pilnikiem, lub nożyczkami, odsuwać skórki (po kąpieli w ciepłej wodzie są bardzo miękkie i podatne na zabieg). W ten sposób po kilkunastu dniach, skórki się wyrównają.

Jeżeli chcemy mieć naprawdę zdrowe i zadbane paznokcie, pamiętajmy o pewnych zasadach:

– zabezpieczaj dłonie rękawicami ochronnymi (zwłaszcza w kontakcie z detergentami)
– nie stosuj nożyczek do obcinania paznokci – nadawaj kształt pilnikiem, przy czym opiłowuj tylko w jednym kierunku
– susz dokładnie dłonie po umyciu
– nie obgryzaj paznokci
– używaj zmywacza bez acetonu

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rywalizacja dzieci – co robić?

Rywalizacja między dziećmi to normalne! W domu gdzie są dzieci rodzice muszą być przygotowani na wiele nieoczekiwanych zachowań: wybuchy płaczu, kłótnie czy ciąganie za włosy. Dzieci w różny sposób będą walczyć o uwagę rodziców, myśląc, że przecież jak będą siedzieć cicho nikt ich nie dostrzeże.

Karty kredytowe dla firm – wady i zalety

Skoro banki komercyjne z taką zaciętością walczą kartą kredytową o klienta będącego osobą fizyczną, czemu nie miałby zarabiać sprzedając karty kredytowe firmom. Te produkty są już doskonale znane szczególnie na zachodzie i większość osób prowadzących działalność, chętnie daje się namówić na posiadanie firmowej karty. W Polsce jest to rynek stosunkowo młody. Postaram się przedstawić z jakim ryzykiem i jakimi korzyściami wiąże się ulegnięcie takiej namowie.

Zobacz też

Jak napisać konspekt pracy magisterskiej?

Przygotowanie konspektu pracy magisterskiej zajmuje studentowi trochę czasu. Jednak warto go poświęcić, ponieważ w późniejszym etapie bardzo ułatwia pisanie. Jednocześnie sprawia, że nie „gubimy się” w naszym dziele.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: