Jak piłować paznokcie na kwadrat?

Paznokcie    
ocena

Każda z nas ma inny kształt paznokci, ale łatwo możemy je modyfikować za pomocą pilników. Piłowanie paznokci na kwadratowo najbardziej polecane jest Paniom o długich palcach. Wtedy piłujemy paznokcie na kwadratowo, skracając je - tak, aby były krótkie.

Jak piłować paznokcie na kwadrat?

pixabay.com

Za długie paznokcie mogą wyglądać niekorzystnie, i akcentować długie palce. Piłując paznokcie na kwadratowo, „kanty” boczne warto delikatnie zaokrąglić aby nie były za ostre, do tego najlepszy będzie pilnik szklany. Prawidłowe piłowanie paznokci nie tylko nadaje im kształt, ale również niweluje niedoskonałości płytki. Rozróżnia się pięć podstawowych rodzajów kształtów paznokci, od nich zależy jak będziemy piłować paznokcie:

1. Czworokątny
Jest najbardziej pożądanym kształtem, ponieważ można go modelować w dowolny sposób. Zarówno piłowanie półokrągłe, jak i kwadratowe będzie odpowiednie dla takich paznokci. Mają równą linię wzrostu, rosną podłużnie.2. Kwadratowy
Jeżeli płytka jest za szeroka, zwężamy jej wolny brzeg paznokcia po bokach. Jeżeli nie ma z nią problemów, również możemy piłować na półokrągło, lub pozostawić kształt kwadratowy.


3. Wąski
W tym wypadku brzegi paznokcia są głęboko osadzone, piłujemy tylko wolny brzeg paznokcia. Wąski paznokieć najlepiej będzie wyglądać jak będzie dłuższy, w kształcie prostokątna - wysmuklimy wtedy całe dłonie.


4. Wklęsły
Charakterystyczny dla osób obgryzających kiedyś paznokcie. Płytka paznokciowa jest wklęsła, trudno piłować boczne strony - warto jednak to zrobić, aby zwęzić płytkę. Nie należy piłować ich na półokrągło, ponieważ dodatkowo może to skrócić i tak nie najdłuższą płytkę paznokcia.


5. Wachlarzowaty
Charakterystyczne zawijanie płytki paznokciowej ku dołowi (coś jak szponowatość paznokcia). Modyfikujemy kształt odpowiednio piłując wolny brzeg paznokcia - nigdy ku dołowi. Warto je piłować na półokrągło, wtedy płytka paznokciowa będzie mieć problemy z zawijaniem się „ku dołowi”.

Jaki kształt paznokcia najbardziej lubicie? Czy manicure wykonujecie same czy w salonie?

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =