Jak przykleić tipsy bez kieszonki?

Paznokcie    
ocena

Tipsy bez kieszonki są rozwiązaniem dobrym praktycznie dla każdej płytki paznokciowej, ponieważ można je naklejać na dowolne miejsce płytki. Tipsy te są bardzo elastyczne i wytrzymałe, jednak posiadają minus: przy odrastaniu widać tzw. „uskok”, ponieważ przyklejamy go na paznokieć, a nie jak przy tipsach z kieszonką - dopasowujemy wolny brzeg paznokcia do kieszonki.

Jak przykleić tipsy bez kieszonki?

pixabay.com

Pomysł tipsów bez kieszonki zainicjował Tom Holcomb, mistrz stylizacji paznokci. Tipsy bez kieszonki są bardziej uniwersalne, jednak styliści przeważnie stosują je do płytki problematycznej - ponieważ łatwiej dopasowują się do paznokci bardziej wypukłych, przy których byłby problem z naklejeniem tipsów z kieszonką. Zaletą tego rodzaju tipsów jest również większa odporność na pękanie wolnego brzegu tipsa.

Na początku trzeba dobrać odpowiednie rozmiary tipsów do paznokci. Warto poświęcić temu chwilę, żeby potem nie skończyć niedopasowanymi tipsami. Teraz przyszła kolej na przyklejanie tipsów.

 1. Krok pierwszy

  Nanosimy niewielką ilość kleju na środek spodniej części tipsa, oraz po bokach, a także przy wolnej krawędzi paznokcia.

 2. Krok drugi

  Przykładamy tips do płytki, tak aby po dociśnięciu znajdował się na paznokciu w wyznaczonym miejscu.

 3. Krok trzeci

  Przykładamy tips pod kątem 45 stopni maksymalnie do 1/3 płytki paznokcia. Powoli opuszczamy tips, obserwując jak klej przesuwa się w kierunku wału paznokciowego.

 4. Krok czwarty

  Kiedy tips jest na odpowiednim miejscu, dociskamy go delikatnie, aby pozbyć się powietrza znajdującego pod nim.

 5. Krok piąty

  Za pomocą gilotynki obcinamy tipsa do wymaganej długości. Gilotyna powinna mieć ostre ostrze - w przeciwnym razie tips przy cięciu będzie się zginał, a na końcówce pojawią się białe linie.

tipsy bez kieszonki zakłądanie

photoxpress.com

Jak często robicie manicure u kosmetyczki? Na co najczęściej się decydujecie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =