Jak przyspieszyć wzrost paznokci?

Paznokcie    
ocena

Ładne, długie i zadbane paznokcie to zapewne marzenie wielu kobiet. Aby takie były musimy o nie dbać, czyli nie zaniedbywać ich systematycznej pielęgnacji. Nie u wszystkich osób paznokcie rosną jednakowo. Jedną z przyczyn ich powolnego wzrostu może być zbyt częste ich przycinanie.

Jak przyspieszyć wzrost paznokci?

sxc.hu

Niektórzy skracają płytkę co parę dni, a później niecierpliwią się, czekając aż paznokieć przerośnie swoją „granice” czyli opuszki palców.

Jak przyspieszyć wzrost płytki:

1. Odżywiaj je – obecnie jest w sklepach ogromny wybór odżywek. Stosuj je jak najczęściej, nie tylko aby wzmocnić płytkę, ale również zwiększyć jej twardość.

2. Oszczędzaj paznokcie – do wszelkich prac domowych, związanych z woda lub środkami chemicznymi, używaj ochronnych rękawic. Osoby, które nie potrafią w nich normalnie funkcjonować niech nakładają codziennie, na dłonie specjalny krem o właściwościach regenerujących

3. Dieta – jedz głównie produkty obfitujące w witaminy A, B, C i E oraz mikroelementy (krzem, miedź, wapń i żelazo)

4. „Wieczór paznokcia” – przygotuj sobie raz w tygodniu specjalną kąpiel. Podgrzej, na słabym ogniu, pół szklanki oliwy z oliwek i dodaj dwie łyżki skrzypu polnego. Gdy lekko płyn wystygnie zanurzaj nim palce na kilka minut. Roztwór można przechowywać na kolejny dzień zabiegu, w lodówce.

Jeżeli paznokcie nie rosną, w zadowalającym stopniu i nie spełniają się twoje marzenia o długich i pięknych paznokciach możesz je przedłużyć, dosłownie w godzinę -  za pomocą żelu lub akrylu. Obecnie zabieg taki jest szybki i trwały, a efekt naprawdę jest zadowalający i długotrwały. Skład chemiczny stosowanych żeli (są one nowej generacji, z dodatkiem silikonu)  pozwala go łączyć z keratyną płytki paznokciowej. Ważne jest to, że nie zaburza ona naturalnych czynności metabolicznych płytki, a dzięki strukturze żelu, wilgoć wytwarzana przez płytkę, bez przeszkód wydziela się na zewnątrz. Ponieważ dłonie są naszą wizytówką należy o nie właściwie dbać,  w równym stopniu co o twarz czy włosy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =