Paznokcie Jak przyspieszyć wzrost paznokci?

Jak przyspieszyć wzrost paznokci?

-

Niektórzy skracają płytkę co parę dni, a później niecierpliwią się, czekając aż paznokieć przerośnie swoją „granice” czyli opuszki palców.

Jak przyspieszyć wzrost płytki:

1. Odżywiaj je – obecnie jest w sklepach ogromny wybór odżywek. Stosuj je jak najczęściej, nie tylko aby wzmocnić płytkę, ale również zwiększyć jej twardość.

2. Oszczędzaj paznokcie – do wszelkich prac domowych, związanych z woda lub środkami chemicznymi, używaj ochronnych rękawic. Osoby, które nie potrafią w nich normalnie funkcjonować niech nakładają codziennie, na dłonie specjalny krem o właściwościach regenerujących

3. Dieta – jedz głównie produkty obfitujące w witaminy A, B, C i E oraz mikroelementy (krzem, miedź, wapń i żelazo)

4. „Wieczór paznokcia” – przygotuj sobie raz w tygodniu specjalną kąpiel. Podgrzej, na słabym ogniu, pół szklanki oliwy z oliwek i dodaj dwie łyżki skrzypu polnego. Gdy lekko płyn wystygnie zanurzaj nim palce na kilka minut. Roztwór można przechowywać na kolejny dzień zabiegu, w lodówce.

Jeżeli paznokcie nie rosną, w zadowalającym stopniu i nie spełniają się twoje marzenia o długich i pięknych paznokciach możesz je przedłużyć, dosłownie w godzinę – za pomocą żelu lub akrylu. Obecnie zabieg taki jest szybki i trwały, a efekt naprawdę jest zadowalający i długotrwały. Skład chemiczny stosowanych żeli (są one nowej generacji, z dodatkiem silikonu) pozwala go łączyć z keratyną płytki paznokciowej. Ważne jest to, że nie zaburza ona naturalnych czynności metabolicznych płytki, a dzięki strukturze żelu, wilgoć wytwarzana przez płytkę, bez przeszkód wydziela się na zewnątrz. Ponieważ dłonie są naszą wizytówką należy o nie właściwie dbać, w równym stopniu co o twarz czy włosy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Metody depilacji

Ile kobiet tyle zdań na temat depilacji. Na pewno najważniejszym czynnikiem w tym zabiegu jest gładkość, a o nią czasami niezwykle trudno. Wszystko zależy od ilości męskiego hormonu - testosteronu. Im go więcej u kobiety, tym owłosienie bardziej bujne i twardsze. Ale nie po to mówimy, że potrzeba matką wynalazków, aby nie sprostać wyzwaniu jakim jest depilacja.

Jak się ubrać na randkę?

Przed pierwszą randką kobiety zwykle wpadają w panikę. Nie wiedzą, co na siebie włożyć, żeby wyglądać wyjątkowo. Dobrze pomyśleć o swoim stroju z wyprzedzeniem. Wtedy mamy większą pewność, że flirt będzie udany.

Zobacz też

Co to jest hipoteka przymusowa?

Zabezpieczenie hipoteczne jest uznawane za najskuteczniejsze ze sposobów zabezpieczenia wierzytelności. Hipoteka oznacza taki rodzaj zabezpieczenia oznaczonej wierzytelności, który opiera się na obciążeniu nieruchomości prawem, na mocy którego wierzyciel może skutecznie zaspokoić się z nieruchomości - bez względu na to, czyją własnością stała się aktualnie nieruchomość. Zabezpieczenie wierzytelności hipoteką daje wierzycielowi również przywilej pierwszeństwa w zaspokojeniu się z nieruchomości - zwłaszcza, gdy dłużnik miał więcej długów i większa ilość osób chciałaby zaspokoić się z majątku dłużnika. Hipoteką można obciążyć także spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu czy udział we współwłasności nieruchomości (obciążenie hipoteką ułamkowej części nieruchomości).

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: