Manicure - przeciwskazania

Paznokcie    
ocena

Zdrowe paznokcie są ozdobą dłoni. Powinny mieć płytkę o błyszczącym, różowym odcieniu, a brzegu białym. Aby były mocne i piękne zwracać musimy uwagę na wiele czynników takich jak odżywianie, nawilżanie, ochrona oraz właściwa pielęgnacja.

Manicure - przeciwskazania

sxc.hu

Jednym z takich zabiegów jest manicure - który polega na usunięciu naskórka nachodzącego na płytkę. Do jego przeprowadzenia niezbędne są: pilniki, cążki do usuwania skórek oraz takie do obcinania paznokci.

Wskazania do manicure:

- nierówna płytka paznokci
- nieestetyczny wygląd dłoni
- sucha skóra dłoni

Są jednak pewne choroby, które uniemożliwiają przeprowadzenia manicure:

- grzybica
- stany ropne, zapalne i alergiczne
- stany alergiczne oraz infekcyjne
- nietypowość płytki paznokciowej
- pęknięcia naskórka między palcami
- niezagojone rany

Odżywianie paznokci

Jeżeli nasze paznokcie wyglądają już zdrowiej to możemy zacząć je malować. Pamiętajmy, że odżywianie ich jest ważne bez względu na to jak dobrze wyglądają paznokcie. Szczególnej opieki nad płytką paznokcia nigdy dosyć. Zawsze bowiem są narażone na szkodliwe działanie słońca, detergentów, wody. Odżywki odbudowują i wzmacniają paznokcie, gdyż w swoim składzie mają:

- wapń
- krzem
- witaminy A, E i B5
- olejek rycynowy
- wyciąg z kiełków pszenicy

Jeżeli chcemy zregenerować paznokcie za pomocą odżywki, powinniśmy je stosowanie przez miesiąc z częstotliwością trzy razy w tygodniu. Lepsze efekty przyniesie nakładanie dwóch warstw odżywki, jedną nad drugą. Najlepiej nakładać ją na paznokcie, które zostały skrócone. Oprócz odżywek możemy jednocześnie same zdecydować o przyjmowaniu preparatów, które gotowe możemy nabyć w aptece.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
2.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =