Paznokcie Manicure - przeciwskazania

Manicure – przeciwskazania

-

Jednym z takich zabiegów jest manicure – który polega na usunięciu naskórka nachodzącego na płytkę. Do jego przeprowadzenia niezbędne są: pilniki, cążki do usuwania skórek oraz takie do obcinania paznokci.

Wskazania do manicure:

– nierówna płytka paznokci
– nieestetyczny wygląd dłoni
– sucha skóra dłoni

Są jednak pewne choroby, które uniemożliwiają przeprowadzenia manicure:

– grzybica
– stany ropne, zapalne i alergiczne
– stany alergiczne oraz infekcyjne
– nietypowość płytki paznokciowej
– pęknięcia naskórka między palcami
– niezagojone rany

Odżywianie paznokci

Jeżeli nasze paznokcie wyglądają już zdrowiej to możemy zacząć je malować. Pamiętajmy, że odżywianie ich jest ważne bez względu na to jak dobrze wyglądają paznokcie. Szczególnej opieki nad płytką paznokcia nigdy dosyć. Zawsze bowiem są narażone na szkodliwe działanie słońca, detergentów, wody. Odżywki odbudowują i wzmacniają paznokcie, gdyż w swoim składzie mają:

– wapń
– krzem
– witaminy A, E i B5
– olejek rycynowy
– wyciąg z kiełków pszenicy

Jeżeli chcemy zregenerować paznokcie za pomocą odżywki, powinniśmy je stosowanie przez miesiąc z częstotliwością trzy razy w tygodniu. Lepsze efekty przyniesie nakładanie dwóch warstw odżywki, jedną nad drugą. Najlepiej nakładać ją na paznokcie, które zostały skrócone. Oprócz odżywek możemy jednocześnie same zdecydować o przyjmowaniu preparatów, które gotowe możemy nabyć w aptece.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Odwołanie od mandatu karnego – jak napisać, do kogo, termin

Ukaranie przez policję mandatem karnym jest najczęściej spotykanym sposobem karania sprawców wykroczeń drogowych, takich jak przekroczenie nadmiernej prędkości, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym czy spowodowanie kolizji drogowej. Mandat można jednak dostać także za zaśmiecanie terenów publicznych, palenie tytoniu w miejscach niedozwolonych i inne wykroczenia. Nie tylko Policja ma prawo nałożenia mandatu - może to zrobić w niektórych przypadkach Straż Leśna, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego.

Darmowe programy do tworzenia grafiki 3D – ranking

Masz ochotę pobawić się tworzeniem trójwymiarowej grafiki i szukasz do tego darmowych programów? Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje.

Zobacz też

Ząb mądrości – jak złagodzić ból?

Zęby mądrości wyrzynają się w różnym okresie życia. Mogą pojawić się między 17 a 25 rokiem życia. Okres ich wzrostu jest bardzo różny, w skrajnych przypadkach może on rosnąć aż do 40. roku życia. Natomiast co ciekawe, u niektórych osób nie pojawiają się wcale.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: