Paznokcie Paznokcie akrylowe - jak zrobić?

Paznokcie akrylowe – jak zrobić?

-

Do nałożenia akrylowych paznokci potrzeba wielu akcesoria:

Akrylowy proszek z którego formuje się płytkę (kolory dostępne do podstawowe jak biały, różowy i bezbarwny jak również inne –wszystko zależy od życzenia klientki)

Płyn akrylowy zwany liquidem, który służy do nadania proszkowi konsystencji i stałej, z której potem uformujemy płytkę

Primer – płyn stosowany na naturalny paznokieć aby akrylowy tips trzymał się płytki

Cleaner – płyn do odtłuszczenia powierzchni naturalnego paznokcia

Pędzel o ostrej końcówce, w kształcie szpica, wykonany z włosia naturalnego

Zabieg:

1. Płytka paznokcia musi być wypolerowana bardzo dokładnie, aby masa akrylowa dobrze się jej trzymała.

2. Nalewamy dwie miseczki liquidu. W jednym moczyć będziemy pędzelek, aby oczyścić go z resztek proszku akrylowego, a w drugim trzymamy płyn, za pomocą którego będziemy łączyć proszek na masę akrylową.

3. Po zamoczeniu pędzelka w liquidzie, nabieramy trochę proszku i nakładamy powstałą masę na paznokieć. Ponieważ akryl szybko schnie nasze ruchy muszą być szybkie i precyzyjne.

4. Powtarzamy zabieg póki nie uformujemy paznokcia z masy akrylowej. Gdy dojdziemy do wprawy to powinniśmy zamknąć się w dwóch do trzech ruchów.

5. Na gotową, uformowaną płytkę nakładamy warstwę akrylu przezroczystego aby paznokieć ładnie błyszczał.

6. Gdy płytka już wyschnie możemy spokojnie ją wypolerować oaz opiłować do pożądanego kształtu.

7. Teraz możemy pomalować lakierem paznokcie lub fantazyjne je ozdobić.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak sobie radzić z presją otoczenia?

Presja ze strony rodziny dotycząca naszych życiowych wyborów: jakie studia, jaki partner, skoro ciąża to małżeństwo, skoro Polska to katolik, jeśli kobieta to delikatna, jeśli mężczyzna to twardziel… Żyjemy w schematach, utartych przez pokolenia i narzucanych kolejnym pokoleniom. Nie jest to zła wola – to wypracowany przez wieki, wielokrotnie przetarty szlak. Dlatego wszyscy nas na niego pchają – jest bezpieczny i sprawdzony.

Prince of Persia Warrior Within – tutorial

Prince of Persia Warrior Within posiada jeden z najbardziej rozbudowanych systemów walki w grach tego typu. Chcesz wykonać kombinację ciosów? Przeczytaj poniższą poradę.

Zobacz też

Jak zrobić podstronę w PHP?

Aby stworzyć stronę w języku PHP, konieczna jest znajomość języka HTML. Jest to spowodowane tym, że język PHP generuje stronę w HTML-u na podstawie różnych danych – na przykład na podstawie informacji płynącej od użytkownika systemu.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: