Paznokcie Paznokcie na ślub

Paznokcie na ślub

-

Oprócz starannego manicure możemy zdecydować się na przedłużenie paznokci za pomocą żelu lub akrylu. Przeprowadzając ten zabieg możemy w sposób szczególny ozdobić nasze paznokcie. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się paznokcie z wtopionymi w akryl lub masę żelową elementami koronki. Może być ona w kolorze np. sukni panny młodej. Gdy poniesie nas fantazja możemy ozdobić płytkę wypukłymi elementami jak kryształy, cekiny czy cyrkonie.

Przykład stylizacji ślubnej paznokci

1. Przygotowujemy płytkę paznokcia – skrócić, usunąć lub zepchnąć nadmiar skorek, zmatowić płytkę.
2. Dobieramy odpowiedni do paznokcia szablon oraz odtłuścić paznokieć stosując specjalny płyn zwany cleanerem
3. Nakładamy na paznokieć szablon, musi starannie przylegać do płytki, a z jego końce układać się w kształt dzióbka.
4. Formujemy kulkę z akrylu, używając pędzla umoczonego w liqudzie i nakładamy na szablon, formując z niego paznokieć. Gdy akryl wyschnie możesz zdjąć szablon.
5. Teraz zatapiamy w akrylu przygotowaną koronkę, trzeba ją nałożyć na końcówkę płytki zwana linia uśmiechu.
6. Na nałożoną koronkę aplikujemy cienką warstwę przezroczystego akrylu.
7. Gdy paznokieć wyschnie nadajemy mu odpowiedni kształt.
8. Nad tak wykonane paznokcie możemy nałożyć kolejne zdobienia, tym razem ręcznie malowane.
9. Białym lakierem o cieniutko zakończonym pędzelku, malujemy wypukłe kwiatki, a w ich środku umieszczamy cyrkonię.
10. Na sam koniec na paznokieć nakładamy utwardzacz, który zapobiega żółknięciu akrylu oraz nabłyszcza płytkę, uwydatniając głębie kolorów.

Oczywiście jest to tylko przykładowe zdobienie, gdyż wszystko zależy od gustu i fantazji przyszłej panny młodej.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Demon’s Souls – zasady gry

Demon's Souls jest jednym z najtrudniejszych rpgów, jakie ostatnio pojawiły się na rynku. Na początek warto więc zapoznać się z konfiguracją oraz najważniejszymi technikami niezbędnymi do przetrwania.

Czy na studniówce można pić alkohol?

Dla wielu osób studniówka to pierwszy, poważny bal. Powagi dodaje fakt, że sto dni później młodzi ludzie będą zdawać tzw. egzamin dojrzałości. Najczęstszym pytaniem, sprawdzającym dorosłość maturzystów, jest pytanie o alkohol na studniówce. Co na to savoir-vivre?

Zobacz też

Maciejka – sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Maciejka to powszechnie znana i lubiana lewkonia dwurożna. Jest to roślina jednoroczna, co oznacza, że jeżeli chcemy się cieszyć jej obecnością w naszym ogrodzie musimy ją siac co rok na nowo. Charakteryzuje się silnie rozgałęzionymi pędami o dość szerokiej powierzchni. Dorasta do ok. 30-40 cm, ma bardzo malutkie, lancetowate, matowe i pokryte kutnerem listki. Kwiaty są czteropłatkowe, zebrane w grona o zabarwieniu jasnofioletowym. Kwitnie od początku czerwca (czasami nawet już w połowie maja, jeżeli mamy do czynienia z ciepłym rokiem) do końca września. Charakterystycznym zjawiskiem jest otwieranie się kwiatów lewkonii gdy zbliża się wieczorna pora. Wydzielają one wówczas bardzo intensywną ale i równie przyjemną woń.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: