Ponieważ wykorzystujemy w ich wykonaniu substancje podobną do szkła – paznokcie są bardziej delikatne i kruche niż na przykład akrylowe. Kolejną wadą porcelanowych tipsów jest to, iż łatwo zmieniają kolor. Tak więc, jeśli nie chcemy aby zżółkły, musimy zrezygnować z opalania w solarium. Ogólnie nakładanie paznokci porcelanowych najbardziej przypomina metodę przedłużania za pomocą akrylu.

Etapy wykonania paznokci porcelanowych:

1. Wycinamy lub odsuwamy skórki z płytki oraz opiłowujemy je na krótko.

2. Płytka paznokcia musi być wypolerowana, aby tips dobrze się trzymał, wiec starannie ja matujemy.

3. Teraz odtłuszczamy paznokcie odpowiednim płynem zwanym cleanerem.

4. Tips musimy nałożyć starannie, aby nie dostało się pod niego powietrze.

5. Skracamy go i dostosowujemy do kształtu, jaki pasuje do naszej aktywności – lepiej żeby nie był za długi, jeśli miałby nam utrudnią codzienne funkcjonowanie.

6. Teraz polerujemy płytkę, aby tips ładnie przylegał do płytki.

7. Przemywamy paznokieć primerem – czyli substancją która powoduje, iż paznokieć porcelanowy lepiej będzie się trzymał naturalnej płytki.

8. Na pędzelek nabieramy odrobinę proszku porcelanowego i moczymy go w specjalnym płynie.

9. Powstałą w ten sposób masę nakładamy na tipsa i tworzymy paznokieć. Jeśli mamy w tym wprawę potrzeba dwóch do trzech ruchów pędzelkiem, aby paznokieć był gotowy.

10. Utwardzamy pod lampą około pięciu minut.

11. Przemywamy cleanerm i opiłowujemy do pożądanego kształtu.

12. Nakładamy warstwę żelu nabłyszczającego i znów utwardzamy pod lampą około trzech minut.

13. Teraz możemy gotowe paznokcie pomalować na dowolny kolor.

14. Dbać o nie należy tak samo jak w przypadku akryli, czyli używamy oliwki, aby odżywić odrastająca płytkę i zapobiec odklejeniu się porcelanowego paznokcia.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowy tryb życia u młodzieży
Następny artykułPaznokcie na Sylwestra

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here