Paznokcie Paznokcie żelowe u stóp - informacje

Paznokcie żelowe u stóp – informacje

-

Paznokcie w tym miejscu trudno jest zapuścić, gdyż szkodzi im wiele czynników:

1. Zwieszone ryzyko urazów
2. Wolniejszy wzrost płytki
3. Możliwość wrastania paznokcia oraz jego deformacji

Etapy:

1. Zabieg trwa godzinę i rozpoczyna się od dezynfekcji stóp specjalnym płynem.

2. Potem stopy moczy się w cieplej kąpieli z dodatkiem soli oraz mydła.

3. Kosmetyczka obcina paznokcie i nadaje im kształt, odpowiednie do założenia tipsów, za pomocą pilnika.

4. Skórki, zmiękczone wodą, możemy odsunąć patyczkiem albo wyciąć cążkami, wtedy potrzebna jest dezynfekcja wodą utlenioną, na wypadek potencjalnych zacięć.

5. Paznokcie należy zmatowić, aby żelowa płytka lepiej się go trzymała, za pomocą polerki lub bloku.

6. Całą płytkę odtłuszczamy specjalnym preparatem zwanym cleanerem

7. Nakładamy żel starannie, aby nie dostał się na skórki. Niezależnie od tego, jaki zastosujemy system żelowy,powinnyśmy zbudować paznokieć z co najmniej trzech warstw. Trwałość obu systemów jest jednakowa, a czas utwardzania i konsystencja zależne jedynie od producenta.

8. Teraz jest odpowiedni moment, aby podjąć decyzje o wtopieniu w paznokcie ozdób typu cyrkonie, koronka, cekiny. Wato przemyśleć taką ozdobę, szczególnie jeśli czeka nas wyjazd do jakiej nadmorskiej miejscowości. Tak ozdobione palce będą niesamowicie przykuwały uwagę.

9. Utwardzamy żelowe paznokcie za pomocą światła UV (około dwie minuty trzymamy stopy pod lampą).

10. Malujemy paznokcie.

11. Wcieramy balsam w stopy a oliwkę – w paznokcie.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wjechać motocyklem na krawężnik?

Krawężniki stanowią naturalne bądź sztuczne wyznaczniki pasów ruchu, stref lub po prostu ograniczeń w ruchu ulicznym. Ich pokonywanie to dla każdego pojazdu kłopot, zwykle ze względu na fakt, iż wystają dość drastycznie ponad powierzchnię drogi. Dla wielośladów ich pokonanie w niewłaściwy sposób oznacz zwykle takie zagrożenia jak chwilowe wpadnięcie w poślizg, uszkodzenie zawieszenia lub tymczasowy dyskomfort jazdy. Dla jednośladów, bez względu na rozmiary i moc, pokonanie w sposób niewłaściwy krawężnika to zwykle kwestia być albo nie być dla motocykla i możliwość narażenie na szwank zdrowia kierowcy.

Etui na komórkę na szydełku

Telefony komórkowe poniewierają się po naszych torbach i kieszeniach, a ich wyświetlacze nieodwracalnie się zarysowują. W epoce aparatów dotykowych zwykłe etui z tworzywa nie mają racji bytu. Dlaczego jednak nie sprawić swojemu centrum multimedialno-komunikacyjnemu ciepłego szydełkowego ubranka?

Zobacz też

Jak organizować pracę firmy po śmierci wspólnika?

Śmierć wspólnika w spółce jawnej czy cywilnej, nie musi powodować większych perturbacji w dalszej działalności spółki, na przykład w chwili kiedy spadkobierca wejdzie w miejsce zmarłego wspólnika. Spółka cywilna jest zawierana jest na podstawie umowy pomiędzy wspólnikami na zasadach określonych w art. 860-875 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.).

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: