Paznokcie Pedicure frezarkowy - jak go wykonać?

Pedicure frezarkowy – jak go wykonać?

-

Ten zabieg rożni się tym, od tradycyjnego domowego pedicure tym, że efekt gładkich pięt, jak i całych spodów stóp osiągamy dzięki frezarce. Jest to znacznie bardziej skutecznie niż szorowanie stóp pumeksem. Zanim wykona się kolejne czynności, potrzebne do tego zabiegu, skórę stóp smarujemy specjalnymi preparatami o działaniu zmiękczającym. Przeprowadza się również peelingi, aby złuszczyć martwy i zrogowaciały naskórek, co ułatwia zabieg frezarką, a na koniec kosmetyczka wklepuje odżywcze balsamy i masuje stopy. Koszt zabiegu waha się od 60 zł do 100, w zależności jak chcemy pomalować później paznokcie – czy zwykły lakier czy french.

Etapy zabiegu:

1. Moczymy nogi przez około 10 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem składników zmiękczających i odżywczych (na przykład sól morska, płatki mydlane). W niektórych salonach dostępna jest specjalna maszyna do masażu stóp, dzięki której klientka może zrelaksować się przed zabiegiem.
2. Wyjmujemy stopy z wody i nakładamy na skórki specjalny preparat, który ma za zadanie je zmiękczyć.
3. Delikatnie opiłowujemy paznokcie.
4. Odsuwamy skórki i wycinamy je za pomocą cążek lub odsuwamy drewnianym patyczkiem (zależy do czego jesteśmy przyzwyczajone, skórki usuwane przy pomocy cążek nie da rady odsunąć patyczkiem).
5. Cążkami o grubszym ostrzu usuwamy zrogowaciały naskórek.
6. Przy pomocy specjalnej frezarki kosmetyczka usuwa zrogowacenia z pięt i całego spodu stóp, czyniąc je gładkimi.
7. Nałożenie i wmasowanie w stopy kremu regenerującego i odświeżającego (na przykład z dodatkiem mentolu).
8. Na paznokcie u stóp nakładamy bazę pod lakier, a potem malujemy na wybrany kolor.
9. Na wierzch świeżo położonej emalii nakładamy specjalny płyn, który przyspieszy wyschniecie.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie warsztaty dziennikarskie wybrać?

Wiele osób marzy o tym, aby zostać dziennikarzem. Udział w takich zajęciach może poprawić umiejętności pisania. Poprawią się również umiejętności komunikacyjne oraz zdobywania informacji. Budzenie i rozwijanie zainteresowań dziennikarskich, inspirowanie do aktywności twórczej, pracy nad sobą, pogłębiania wiedzy, przełamywania osobistych barier psychicznych, samodzielnego i krytycznego myślenia oraz nauka odpowiedzialności i pracy w zespole. Oto profity z udziału w takim szkoleniu.

Jajka po wiedeńsku – przepis

Jajka są tradycyjnym polskim produktem, który towarzyszy człowiekowi już od jego najmłodszych lat. Mogą być one przygotowywane na różnego sposoby, w zależności od kraju i regionu, w którym są spożywane.

Zobacz też

Sposoby, ćwiczenia na koncentrację uwagi

Wiele osób skarży się na problemy z koncentracją uwagi. Są one kłopotem zarówno dzieci, jak i dorosłych ludzi. Im trudniejsze zadanie do zrealizowania, tym więcej uwagi musimy na nim skupić. Dzisiejsze tempo życia każdemu wysoko stawia poprzeczkę. Jak więc sobie z tym radzić? Jak zadbać o to, żeby nasza uwaga była skupiona na tym, co musimy w danym momencie zrobić? Jak ćwiczyć koncentrację?

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: