Paznokcie Pedicure żelowy - krok po kroku

Pedicure żelowy – krok po kroku

-

Jeśli nasze paznokcie u stóp nie są idealne warto pomyśleć o zrobienia na nich pedicure żelowego, czyli założenie sztucznych tipsów.

1. Przed żelowaniem paznokci nie należy moczyć stóp ani używać preparatów zmiękczających skórki i kremów.
2. Później należy wykonać peeling stóp, za pomocą cukru (składa się on właśnie z cukru trzcinowego, oliwy z winogron oraz dodatku soku grejpfrutowego).
3. Usuwamy zrogowaciały naskórek z pięt za pomocą tarki lub pumeksu.
4. Na skórki nakładamy specjalny preparat, który je zmiękczy, a potem odsuwamy je za pomocą drewnianego patyczka.
5. Wcieramy w stopy nawilżający krem.
6. Teraz można przejść do założenia żelu na paznokcie. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp.
7. Teraz ładnie skracamy paznokcie, a potem matowymi je za pomocą specjalnego bloku.
8. Przemywamy płytkę przy użyciu cleanera, który ma działanie odtłuszczające
9. Na paznokcie można wtedy nałożyć pierwszą warstwę płynnego żelu.
10. Stopy pozostawiamy pod lampa do wyschnięcia (około trzech minut)
11. Teraz można ozdobić płytkę np. cekinami, czy cyrkonami, które zostaną zatopione w żelu.
12. Po nałożeniu kolejnej, tym razem przezroczystej masy żelowej, paznokcie znów muszą być utwardzone pod lampą. Zabieg w tym momencie jest skończony. Po okresie sześciu tygodni można przyjść do kosmetyczki na uzupełnienie.

Zalety pedicure żelowego:

– idealny dla kobiet, które latem chcą prezentować piękne paznokcie u stóp
– świetnie wzmacnia, słabą, skłonną do złamań, płytkę
– nie trzeba o nie dbać – wystarczy wetrzeć w nie oliwkę, zapobiegającą przed wyschnięciem paznokieć oraz odpadnięciem tipsa

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Olej rycynowy – zastosowanie, działanie, właściwości

Olej rycynowy pozyskiwany jest z nasion Rącznika pospolitego (Ricinnus communis). Rącznik pospolity należy do rodziny Euphorbiaceae (Wilczomleczowate) i pochodzi z Afryki. Obecnie jednak można spotkać ten gatunek jako dziko rosnący także w Sardynii. W klimacie tropikalnym występuje on w postaci krzewu lub małego drzewa i jest rośliną wieloletnią. Natomiast w krajach śródziemnomorskich ma postać byliny.

Zarobki w energetyce i ciepłownictwie

W 2013 r. mediana zarobków w branży energetycznej i ciepłownictwie wynosiła 4616 złotych. Zdecydowanie lepiej opłacani byli pracownicy firm zagranicznych niż pracownicy polskich przedsiębiorstw.

Zobacz też

Jak zawiązać krawat? – węzeł windorski

Węzeł typu windsor jest najbardziej profesjonalną metodą wiązania krawata. Dodatkowo jest najtrwalszy. Jeśli chcesz wyglądać fachowo, to warto nauczyć się poniżej opisanego sposobu.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: