Pielęgnacja dłoni i paznokci - domowe sposoby

Paznokcie    
ocena

Zabiegi pielęgnacyjne w domu na paznokcie nie są wcale trudne, a dodatkowo sprawiają ogromną przyjemność! Przedstawiamy niektóre zabiegi na paznokcie, łatwe do zrobienia.

Pielęgnacja dłoni i paznokci - domowe sposoby

pixabay.com

Peeling z kawy

4 łyżki kawy zalewamy wrzątkiem. Po zaparzeniu, płyn należy odlać, natomiast pozostałość z fusów wcieramy w dłonie. Zabieg należy wykonywać codziennie. Dłonie stają się delikatne, odpowiednio natłuszczone.

Kąpiele w siemieniu lnianym

Siemię lniane zawiera 40% oleju tłustego, 25% białka, śluz i lecytynę, bogate jest w witaminy A i E, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe.

Kilka łyżek siemienia lnianego zalewamy wrzątkiem, odczekujemy 10 min. Po stworzeniu się papki, czekamy, aż przestygnie, aby się nie poparzyć, gdy temperatura pozwoli nam trzymać ręce w kąpieli, moczymy dłonie 20 min.

Kąpiel dłoni w oliwie z oliwek

Oliwę (najlepiej z pierwszego tłoczenia) podgrzewamy (tak aby była ciepła – nie gorąca), dodajemy witaminę A+E (wycisnąć zawartość kapsułki), kilka kropli soku z cytryny i w tak przygotowanej kąpieli moczymy dłonie ok. 10 min, po kąpieli można wykonać masaż dłoni. Kąpiel można wykonywać tak często, jak mamy na to ochotę.

Znacie jakieś inne fajne (i skuteczne!) domowe zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni i paznokcie? Podzielcie się nimi!

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =