Przedłużanie paznokci na szablonie - krok po kroku

Paznokcie    
ocena

Przedłużanie paznokci jest zabiegiem trudnym i wymagającym precyzji. Jeśli nie mamy w tym wprawy warto wykonać go na szablonie, co znacznie ułatwi nam zadanie. Jego zaletą jest to, iż widzimy do którego momentu ma sięgać nakładany żel lub akryl a my uzyskujemy idealny kształt płytki.

Przedłużanie paznokci na szablonie - krok po kroku

sxc.hu

Metoda ta polega na zaczepieniu na paznokciu naturalnym papierowego lub metalowego szablonu, o wyglądzie nakładki z wyciętym kształtem przyszłego paznokcia, na który potem nakłada się masę żelowa lub akrylową. Po zakończeniu zabiegu zdejmujemy szablon, co wymaga dużej staranności. Musimy przy tym delikatnie zagiąć szablon w dół przy końcu płytki i wtedy, zdecydowanym ruchem, odklejamy go. Potem nadajemy płytce pożądany kształt.

Poniżej opis metody nałożenia akrylu przy zastosowaniu szablonu:

1. Nakładamy na paznokcie preparat, który zmiękczy skórki, a potem odsuwamy je patyczkiem lub wycinamy przy użyciu cążek.

2. Opiłowujemy płytkę, aby miała okrągły kształt.

3. Matujemy płytkę za pomocą bloku, oczyszczamy z pyłu szczoteczką i przemywamy płynem do odtłuszczania zwanym cleanerem.

4. Teraz  musimy nałożyć szablony na płytkę. Zadanie wykonujemy tak, aby szablon dokładnie przylegał do końca paznokcia. Potem go zaginamy, tworząc dzióbek. Bardzo ważne jest, aby między płytkę a szablon nie dostało się powietrze.

5. Nakładamy masę akrylową, z której powstaje szkielet paznokcia przy pomocy pędzelka, potem utwardzamy ją pod lampą.

6. Nakładamy kolejną warstwę akrylu, tym razem przezroczystego, aby paznokcie ładnie błyszczały. Jest to również idealny moment na zatopienie, nawet najbardziej fantazyjnych ozdób, cyrkoni czy suszonych kwiatków w masie akrylowej.

7. Odklejamy delikatnie szablon.

8. Gdy druga warstwa akrylu wyschnie nadajemy wymarzony kształt pilnikiem oraz matujemy płytkę.

9. Wcieramy oliwkę w skórki i w płytkę. Jest to niezbędna czynność, którą powinniśmy powtarzać same w domu, gdyż zapobiega odklejaniu się akrylowej płytki i regeneruje paznokieć naturalny, znajdujący się pod spodem.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =