Tipsy a ciąża

Paznokcie    
ocena

Ładne paznokcie to dla Ciebie podstawowy wyróżnik zadbanej kobiety. Zawsze dbałaś o o dłonie, poddając się różnym technikom stylizacji paznokci. Często robiłaś tipsy, teraz też chcesz je mieć, jest tylko jedno ale ... jesteś w ciąży. No właśnie - czy tipsy szkodzą ciąży?

Tipsy a ciąża

photoxpress.com

To jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez pacjentki ginekologom. Uogólniając, pacjentki w ciąży mogą wykonywać tipsy, jeśli do tej pory nie udowodniono szkodliwości przedłużania paznokci na płód.

Ale, jak to bywa w takich przypadkach, zawsze są jakieś wyjątki, do których należy okres okołoporodowy.

W czasie porodu naturalnego paznokcie żelowe, akrylowe nie stanowią niebezpieczeństwa ani dla przyszłej mamy, ani dla dziecka, jeśli są dostatecznie krótkie. Problem pojawia się przy cesarskim cięciu, podczas którego na palec zakładany jest pulsoksymetr, który aby podawać prawdziwe dane, musi być przy naturalnej, niepokrytej żadnymi preparatami (także lakierami, odżywkami) płytce paznokcia. Dla Pań w takiej sytuacji istnieje rozwiązanie – można zdjąć tipsa tylko z jednego palca, zostawiając resztę.

Nosicie/ nosiłyście tipsy w ciąży? Pojawiły się jakieś problemy w związku z nimi? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =