Algi morskie - działanie, właściwości

Pielęgnacja    
ocena

Algi morskie wykorzystywane są w kosmetologii od lat. Dzięki niezwykle odżywczym składnikom, doskonale nawilżają i rewitalizują naszą skórę. Szerokie zastosowanie i potwierdzona skuteczność, sprawiają, iż kuracje z alg chętnie stosowane są przez salony spa.

Algi morskie - działanie, właściwości

sxc.hu

Dzięki dużej zawartości witamin produkty na bazie alg morskich cieszą się dużym zainteresowaniem. Niezwykłą właściwością tych morskich roślin jest znaczna zawartość mikroelementów, które są łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Poza korzystnym wpływem na urodę, okazuje się, że substancje zawarte w algach dodatkowo likwidują wirusy. Badania naukowe dowiodły także, iż algi leczą niedoczynność tarczycy.

Algi morskie stanowią prawdziwy dar natury. Dzięki dużej zawartość mikroelementów i witamin, stanowią niezwykle efektywny produkt uzupełniający braki tych cennych składników w naszym organizmie. Okazuje się, że właśnie przez niedobory substancji odżywczych w wodzie i pożywieniu występuje wiele chorób i dysfunkcji natury psychicznej. Przez niewystarczającą ilość witamin i minerałów czujemy się słabi, ospali, mamy trudności z koncentracją i podejmowaniem decyzji, cierpimy z powodu łamliwości i wypadania włosów, a nawet obniżenia potencji seksualnej. W skrajnych przypadkach diagnozowane są zaburzenia pracy serca.

Udowodniono, zatem korzystny wpływ alg nie tylko na naszą urodę, lecz także na stan naszego zdrowia i regulację procesów zachodzących w ciele. Okazuje się, iż wzmacniają one system immunologiczny, poprawiając odporność naszego organizmu. Algi są bogate w cenne pierwiastki, takie jak: brom, potas, jod, żelazo i mangan. Dodatkowo zawierają witaminy A, C, E oraz wszystkie witaminy z grupy B.

Okazuje się także, iż algi stosowane są w profilaktyce nowotworowej, leczeniu anemii, niedoczynności tarczycy, miażdżycy i nadciśnienia. Dodatkowo mają korzystny wpływ na układ pokarmowy – poprawiają perystaltykę i korzystnie przeciwdziałając zaparciom. Dzięki regulacji procesów trawiennych są także niezwykle pomocne w walce z nadwagą.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =