Pielęgnacja Algi morskie - działanie, właściwości

Algi morskie – działanie, właściwości

-

Dzięki dużej zawartości witamin produkty na bazie alg morskich cieszą się dużym zainteresowaniem. Niezwykłą właściwością tych morskich roślin jest znaczna zawartość mikroelementów, które są łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Poza korzystnym wpływem na urodę, okazuje się, że substancje zawarte w algach dodatkowo likwidują wirusy. Badania naukowe dowiodły także, iż algi leczą niedoczynność tarczycy.

Algi morskie stanowią prawdziwy dar natury. Dzięki dużej zawartość mikroelementów i witamin, stanowią niezwykle efektywny produkt uzupełniający braki tych cennych składników w naszym organizmie. Okazuje się, że właśnie przez niedobory substancji odżywczych w wodzie i pożywieniu występuje wiele chorób i dysfunkcji natury psychicznej. Przez niewystarczającą ilość witamin i minerałów czujemy się słabi, ospali, mamy trudności z koncentracją i podejmowaniem decyzji, cierpimy z powodu łamliwości i wypadania włosów, a nawet obniżenia potencji seksualnej. W skrajnych przypadkach diagnozowane są zaburzenia pracy serca.

Udowodniono, zatem korzystny wpływ alg nie tylko na naszą urodę, lecz także na stan naszego zdrowia i regulację procesów zachodzących w ciele. Okazuje się, iż wzmacniają one system immunologiczny, poprawiając odporność naszego organizmu. Algi są bogate w cenne pierwiastki, takie jak: brom, potas, jod, żelazo i mangan. Dodatkowo zawierają witaminy A, C, E oraz wszystkie witaminy z grupy B.

Okazuje się także, iż algi stosowane są w profilaktyce nowotworowej, leczeniu anemii, niedoczynności tarczycy, miażdżycy i nadciśnienia. Dodatkowo mają korzystny wpływ na układ pokarmowy – poprawiają perystaltykę i korzystnie przeciwdziałając zaparciom. Dzięki regulacji procesów trawiennych są także niezwykle pomocne w walce z nadwagą.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ambient marketing – co to jest?

Każdy z nas, nawet małe dziecko wie, albo przynajmniej kojarzy czym jest marketing. Nie każdy musi zagłębiać się w rodzaje marketingów, wielu jednak ciekawość jakimi prawami rządzi się reklama, czy tez poszukiwanie jej nowych opcji dla swojej firmy, prowadzi do szukania pojęć. Jedną z form marketingu jest właśnie ambient. Oznacza wszelkie formy niestandardowych działań. Marketing szeptany, internetowy, partyzancki, wirusowy, mailing, i wiele innych form wychodzących poza kanwę klasycznych działań marketingowych.

Jak ułożyć plan dnia dziecka?

Dzieci z natury lubią kiedy wiedzą co się dzieje. Bardzo odpowiada im gdy mogą przewidzieć co nastąpi. Czują się bezpieczne w świecie, gdzie nie ma chaosu. Podobnie rzecz się ma z dorosłymi ludźmi - funkcjonują zdecydowanie lepiej gdy mają poukładane czynności. Żyje się wtedy spokojniej, ma się czas na wiele spraw.

Zobacz też

Dziedziczenie przez dziadków

Dziadkowie z mocy prawa mogą dziedziczyć po wnukach, aczkolwiek taka sytuacja wydaje się na pozór niemożliwa. Jednakże ustawodawca rozszerzył krąg spadkobierców ustawowych w 2009 roku na skutek wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich. Od tego momentu dziadkowie mogą dziedziczyć po wnuku, tym samym majątek rodziny nie przejdzie tak łatwo na własność gminy czy Skarbu Państwa.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: