Cera mieszana - pielęgnacja

Pielęgnacja    
ocena

Jedna z częściej występujących rodzajów cery, i trzeba przyznać, najtrudniejsza w codziennej pielęgnacji. Masz cerę mieszaną, jeśli w jakiś czas po umyciu, broda, czoło i nos zaczynają się błyszczeć.

Cera mieszana - pielęgnacja

photoxpress.com

Jest kilka zasad prawidłowej pielęgnacji cery mieszanej:

Twarz należy myć odpowiednim żelem i najlepiej tylko strefę T (czyli wspomnianą nos, czoło i brodę). Policzki przemywaj tylko mleczkiem.

Po umyciu warto zastosować tonik, oczywiście wybieraj ten na bazie ziół (mają efekt przeciwzapalne). Do historii odchodzą toniki produkowane na bazie alkoholu ponieważ, jak udowodniono, efekt zmatowienia jest krótkotrwały. Skóra zbyt wysuszona zwiększy wydzielanie sebum.

Peeling stosujemy raz w tygodniu, ale tylko do sprawiającej problemy strefy T. Policzki nie wymagają złuszczenia. Na koniec można zastosować odżywczą maseczkę. Szczególnie jest ona niezbędna zima, kiedy zarówno warunki pogodowe (wiatr, mróz), jak i lokalowe (kaloryfery – suche powietrze) skutecznie niszczą naszą skórę

Zdecyduj się na kosmetyki, które w swym składzie zawierają:

Glinkę – przeciwdziała  ona błyszczeniu się skóry
Filtry UV, które osłonią twoją twarz od destrukcyjnego działania promieni słonecznych
Wyciągi z owoców zwane kwasami, redukują wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe

Czego unikać:

Kosmetyków dla cery tłustej ponieważ pogorszą tylko efekt błyszczenia się cery
Używania kosmetyków przeznaczonych do strefy T również na policzki. Tutaj zaleca się stosowanie łagodnych kremów i mleczek

Godne uwagi są maseczki domowej roboty:

Mączna – mieszamy 2 łyżki mąki razem z łyżeczką miodu, a do tego dodajemy ciepły rumianek. Maseczkę trzymamy 15 minut, a po jej zmyciu nasz cera będzie wygładzona i oczyszczona.

Letnia – porzeczkowa – ugniatamy na papkę garść niedojrzałych porzeczek, do których dodajemy odrobinę oliwy. Gotowa maseczkę trzymamy kilka minut. Efekt jest wspaniały, gdyż porzeczka zawiera kwasy owocowe, które skutecznie oczyszczające cerę.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =