Cera trądzikowa - pielęgnacja

Pielęgnacja    
ocena

Zmora nastolatków w okresie dojrzewania, ale równie uciążliwa bywa dla dorosłych. Trudno sobie z nią poradzić, lecz dzięki szerokiemu wyborowi kosmetyków – nie jesteśmy w naszej walce osamotnieni.

Cera trądzikowa - pielęgnacja

sxc.hu

Za cerę trądzikową odpowiedzialny jest męski hormon, androgen, który zwiększa pracę gruczołów łojowych. W efekcie dochodzi do zatkania porów i powstania zaskórników, wyprysków, trudnych do zagojenia.

Jeśli mamy cerę ze skłonnością do trądziku warto zainwestować w odpowiednie kosmetyki do jej pielęgnacji. W swoim składzie mają one związki, które zmniejszają produkcję sebum, a matowej skórze przywracają utracony blask. Tak więc pamiętajmy zawsze o wieczornym umyciu twarzy odpowiednim żelem lub pianką.

Kolejny ważny kosmetyk to tonik, najlepiej o działaniu matującym skórę i przywracającym jej odpowiednie pH. Szukajmy takich, które w swym składzie maja kwas cytrynowy, salicylowy oraz mentol. Raz w tygodniu możemy zastosować łagodny peeling (kupiony lub przygotowany z domowych produktów żywieniowych). Podobne zastosowanie ma maseczka peel-off. Nakłada się ją na twarz w formie gęstego płynu, który ściąga się na twarzy, kiedy już zmieni konsystencję na bardziej trwałą. Efektem jest oczyszczona z zaskórników cera oraz miłe uczucie chłodu.

Warto stosować kremy o działaniu matującym  i nawilżającym. Skórę podrażnioną zregenerują wspomniane preparaty, wzbogacone o  witaminę B5.

Jeśli chcemy, aby nasza twarz została dogłębnie oczyszczona warto udać się do kosmetyczki na przykład na peeling kawitacyjny. Polega on na likwidacji zaskórników i zamknięciu porów za pomocą ultradźwięków. Nie jest to zabieg drogi (100-200 zł) a efekt jest widoczny już po pierwszym razie – skóra jest wyraźnie rozjaśniona.

Inny rodzaj zabiegu to złuszczanie skóry kwasami (chemicznymi lub owocowymi). Zabieg polega na poddaniu przez 20 minut skóry działaniu oczyszczającemu za pomocą kwasów. Potem kosmetyczka nawilża skórę kremem. Zabiegów powinno się wykonać minimum 10, a koszt jednego to 250 zł. Ponieważ jest to zabieg mocno inwazyjny powinna go wykonać profesjonalistka.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =