Cienie pod oczami - domowe sposoby

Pielęgnacja    
ocena

To zmora wielu osób które, mimo starań, wciąż słyszą pytania czy są chore lub dlaczego wyglądają na zmęczone. Oczywiście cienie pod oczami można zatuszować za pomocą kosmetyków, są jednak sposoby na ich likwidację.

Cienie pod oczami - domowe sposoby

photoxpress.com

Jak zlikwidować cienie pod oczami

1. Najważniejsze jest zdrowy i długi sen – minimum 8 godzin. Jeśli jesteśmy niewyspani to zaraz obije się to na naszej cerze i oczach, ozdobionych sinymi podkówkami.

2. Warto przed snem zaaplikować sobie na cienie pod oczami krem wzbogacony witaminą K lub żel ze świetlikiem. Wspaniale koją opuchliznę i likwidują cienie.

3. Istnieją także metody naturalne w postaci nałożenia torebek po herbacie lub rumianku (wcześniej schłodzonych w zamrażalniku) lub plasterków ogórka.

4. Walcz z nawykiem pocierania oczu – może on zwiększyć pękanie naczynek krwionośnych, co zaowocuje cieniami.

5. Zmniejsz spożycie soli, która - jak wiadomo- zatrzymuje wodę w organizmie, a to już prosta droga do worków pod oczami.

6. Papierosy i alkohol to kolejny sprzymierzeniec dla powstawania podkówek, więc lepiej wyeliminuj je ze swej diety.

Istnieją również zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej:

Peeling o działaniu rozjaśniającym sińce – używa się do tego składników, które poprawiają krążenie, a jednoczenie działają złuszczając. Zabieg trwa krotko (maksymalnie do 15 minut), a kosztuje 200 zł. Jednak najlepszy efekt osiąga się po kilku takich zabiegach.

Mezoterapia – jest to zabieg przeprowadzany przy miejscowym znieczuleniu i polegający na wygładzeniu i nawilżeniu skóry w okolicach oczu przy pomocą zastrzyków z kwasu hialuronowego. Cena podobna co w przypadku peelingu rozjaśniającego z tym, że widoczna poprawa ma już miejsce po dwóch zabiegach.

Pellevé-Radiage - to supernowoczesna technika z dziedziny chirurgii plastycznej, która korzysta fal radiowych, za pomocą których tkanki skórne są ogrzewane. Jednocześnie wprowadzany jest żel, którego zadaniem jest chłodzenie. Taka metoda - naprzemiennego ciepła i chłodu - daje świetne efekty i pobudza komórki tkanki do napięcia. Jest to metoda najmniej inwazyjna, jeśli chodzi o redukcję cieni pod oczami.

Znacie inne sposoby na pozbycie się cieni pod oczami? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =