Co zrobić, by włosy szybciej rosły?

Pielęgnacja    
ocena

Codziennie tracimy około 50 włosów, a jesienią i wiosną wypada ich znacznie więcej. Jest to stan naturalny jednak przy założeniu, że włosy rosną jeden centymetr na miesiąc oczekiwanie na piękne i długie włosy może niebezpiecznie się wydłużyć. Jeśli chcemy więc szybko cieszyć się bujnymi lokami możemy uzbroić się w cierpliwość albo zacząć stosować różne, wspomagające wzrost włosów, zabiegi. Jest to kwestia indywidualna czy kuracje pomogą, ale nie zaszkodzi spróbować.

Co zrobić, by włosy szybciej rosły?

djcodrin / FreeDigitalPhotos.net

Jeśli chcemy, aby nasze działania przyniosły pożądany efekt – długie i piękne włosy – musimy działać zdecydowanie i to na dwóch frontach jednocześnie. Kuracje stosujemy do wewnątrz ciała jak i zewnętrznie. Powinnyśmy wzbogacić swą dietę w minerały i witaminy (głównie typu B, która odpowiada na ich sprężystość i połysk). Warto przyjmować również suplementy np. wyciąg ze skrzypu.

Dieta

Ma ona kluczowe znacznie w walce o gęstą i długa czuprynę. Powinno się zwiększyć ilość spożywanych ryb, kasz, ryżu niełuskanego oraz razowego pieczywa - źródeł cynku, żelaza, minerałów. Możemy również wzbogacić naszą dietę w jajka, kolejne źródło protein – niezbędnych do produkcji kreatyny czyli budulca włosa. Warto używać również więcej oliwy z oliwek. Można ją spożywać, jak również dodawać do maseczek na włosy. Warto także płukać włosy w oleju rycynowym, który wzmacnia bardzo strukturę włosów.

Kosmetyki

Włosy są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego myjąc głowę warto używać szamponu odżywiającego oraz (raz w tygodniu) robić maseczkę nawilżającą. Warto również pamiętać o tym, iż szybszy wzrost włosów równa się lepsze ukrwienie skóry. Codzienny masaż głowy przy użyciu olejku z rozmarynu bądź toników, kupionych w salonie fryzjerskim, powinno zwiększyć wzrost włosa.

Z domowych sposobów poleca się stosowanie drożdży, zwykłych lub kupionych w aptece. Jeśli wybierzemy spożywcze to czeka nas picie, niezbyt smacznego napoju, przyrządzanego z drożdży rozpuszczonych w wodzie lub mleku. Są one bardzo skuteczne, gdyż zawierają proteiny i witaminę B. Nie jest to zabieg zbyt miły, ale piękno wymaga poświęceń.

Kuracje roślinne

Od wieków stosuje się zioła do leczenia różnych schorzeń, więc można spokojnie używać ich w celu wzmocnienia włosów. Warto wiec, ni bacząc na ich smak,  pić napary ze skrzypu polnego, stosować płukanki z mięty, rozmarynu oraz pokrzywy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy