Czekoladoterapia - informacje

Pielęgnacja    
ocena

Czekolada stanowi przyjemność, której często nie potrafimy sobie odmówić. Niepowtarzalny smak, konsystencja, aromat przenoszą nas wprost do krainy bezkresnego szczęścia. Właśnie dlatego czekoladoterapia jest tak korzystna dla naszego zdrowia, a w szczególności dla zachowania dobrego samopoczucia.

Czekoladoterapia - informacje

sxc.hu

O tym, że czekolada może być stosowana jako środek kosmetyczny, wie coraz więcej miłośników tego afrodyzjaku. Słodki smakołyk okazał się nie tylko doskonałym dodatkiem do kawy, lecz także niezwykle skutecznym kosmetykiem, opóźniającym procesy starzenia. Udowodniono także niezwykle korzystny wpływ czekolady na wygląd sylwetki - wystarczyło jedynie zmienić sposób aplikacji z doustnego na zewnętrzny!

Czekolada coraz chętniej wykorzystywana jest także w kosmetologii. W drogeriach pojawiają się całe serie produktów o zapachu czekoladowym. Ich działanie jest przeważnie ujędrniające oraz modelujące sylwetkę. Kremy i inne preparaty do twarzy z linii czekoladowej, przeznaczone są dla cery dojrzałej oraz dla osób, które mają problem ze zwiotczałą i przesuszoną skórą. Zastosowanie to wynika w dużej mierze z niezwykle efektywnego działania odżywczego produktów na bazie czekolady.

Czekoladoterapia to nowy nurt w dermatologii i kosmetologii, na fali którego szeroko stosowane są produkty inspirowane czekoladą i zawierające ją w swoim składzie. W gabinetach kosmetycznych i salonach spa dostępne są zabiegi pielęgnacyjne obejmujące obszary twarzy, szyi, dekoltu, a nawet całego ciała. Czekoladowe zabiegi poprzedzone są zazwyczaj masażem złuszczającym lub peelingiem. Przygotowana skóra, oczyszczona z martwego naskórka jest bardziej podatna na działanie substancji aktywnych maseczki, przez co zabieg jest bardziej skuteczny. Masę czekoladową podgrzewamy i wreszcie nakładamy na ciało, po czym owijamy folią. Po upływie 30 minut masę zmywamy z ciała. Zabieg zakończony jest relaksującym masażem z użyciem kremu czekoladowego.

Zabiegi kosmetyczne na bazie czekolady poprawiają nasze samopoczucie i gwarantują długotrwały relaks. Zalecane szczególnie dla osób zestresowanych, gdyż pozwolą im na głębokie odprężenie. Czekoladoterapia ma także dodatni wpływ na nasza skórę - odżywia ją i poprawia jej koloryt i napięcie, ujędrnia ciało i modeluje sylwetkę.

Stosowaliście kiedyś czekoladoterapię? Jakie jest Wasze zdanie na jej temat?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =