Depilacja twarzy - jak to zrobić?

Pielęgnacja    
ocena

Wąsik czy inaczej meszek nad warga jest niekomfortową rzeczą dla wielu kobiet. Na szczęście jest wiele metod depilacji, które pozwalają skutecznie się go pozbyć.

Depilacja twarzy - jak to zrobić?

sxc.hu

Metody depilacji:

Usuwanie włosków za pomocą pincety. Metoda dobra, ale tylko dla pojedynczych włosków (np. na brodzie). W przypadku włosów nad warga sprawdzi się raczej u blondynek ze słabym zarostem. Panie o bardziej mocnych włosach mogą nie być zadowolone z tej metody.

Golenie. Zdecydowanie odradza się ten sposób ponieważ włoski odrosną grubsze, mocniejsze i to dość szybko.

Plastry z woskiem. Metoda szybka, skuteczna i tania. Wystarczy kupić specjalne plastry, rozgrzać je, przykleić i zerwać energicznym ruchem ręki. Włosy odrosną, najszybciej dopiero po dwóch tygodniach.

Kremy do depilacji. Są skuteczne i łatwe w zastosowaniu. Starczy je nałożyć, odczekać z 5 minut, aż włoski się rozpuszcza i zdjąć krem za pomocą specjalnej szpatułki. Wąsik zacznie odrastać dopiero po okresie tygodnia.

Depilacja ciepłym woskiem w gabinecie kosmetycznym.

Depilator. Dość bolesny sposób i zagrożony wrastaniem włosków. Co prawda do bólu, jaki towarzyszy używaniu depilatora, można się przyzwyczaić. Na rynku jest coraz większy wybór depilatorów z różnymi nakładami, np. chłodzącymi skórę, które niwelują nieprzyjemne uczucie pieczenia skóry.

Depilacja laserowa. Jest polecana jako trwały sposób usunięcia niechcianego zarostu. Skuteczność laseru wynika z tego, iż niszczy mieszek włosowy nie mając jednocześnie negatywnego wpływu na skórę. Idealny dla brunetek z ciemnym i grubym wąsikiem nad wargą. Jedyny problem wiąże się z ceną zabiegu – nie należy bowiem do tanich (około 200 zł za usunięcie wąsika) i koniecznością jego powtórzenia Sukces w likwidacji zarostu osiągniemy dopiero po minimum 3 zabiegach.

Elektroliza. Polega na zniszczeniu cebulki włosa za pomocą prądu.

Intense Pulse Light. Najbardziej nowoczesna metoda depilacji, polegająca na usuwaniu zarostu przy pomocy światła, ale nie laseru.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =