Domowe metody wybielania zębów

Pielęgnacja    
ocena

Dlaczego nasze uzębienie jest tak podatne na żółknięcie? Czy dotyczy to wszystkich ludzi, czy może niektórzy mają większe predyspozycje?

Domowe metody wybielania zębów

photoxpress.com

Przyczyn żółknięcia i przebarwień zębów jest kilka:

- picie kawy i herbaty
- palenie papierosów
- przyjmowanie antybiotyków
- kamień nazębny
- nadmierne stosowanie fluoru

Jak wybielić zęby samodzielnie


Przy użyciu sody – można płukać jamę ustną roztworem z sody. Nakładamy na szczoteczkę trochę sody oczyszczonej i tak jak w przypadku pasty, czyścimy nią zęby. Efekt jest widoczny, ale krótkoterminowy. Należy też uważać, aby nie trzeć z nadmierną siłą, gdyż soda niszczy szkliwo.


Przy użyciu soli – w podobny sposób szczotkujemy zęby solą. Jednak jej nadmiar może uszkodzić szkliwo, więc działajmy ostrożnie.


Z zastosowaniem cytryny – kilka razy dziennie wcieramy cytrynę w zęby. Jest to dość popularny sposób na domowe wybielanie zębów. Nie poleca się zbyt częstego jego stosowania, gdyż kwas zawarty w cytrynie działa agresywnie na zęby.


Pasty wybielające- mają takie działanie, gdy zawierają substancje ścierne (tlenek fluoru). Stosowanie dobrej jakości pasta z pewnością wybieli je o jeden ton.


Żele wybielające – to odkrycie ostatnich lat. Zawierają te same substancje, jakich używają dentyści podczas profesjonalnych zabiegów wybielania. Różnica polega na tym, że jest w nich mniejsze stężenie substancji aktywniej. Wybielając żelem zęby należy nakładać go 2 do 3 razy dziennie, przez okres dwóch tygodni. Żel może sobie poradzić ze stosunkowo niewielkimi przebarwieniami.


Gumy do żucia – należy je stosować, ale z umiarem. Właściwe jest to bardziej doraźny sposób na odświeżenie oddechu i element właściwej higieny jamy ustanej niż środek na wybielenie uzębienia.

Znacie inne sposoby na wybielanie zębów? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
2.21
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =