Domowe sposoby na łysienie

Pielęgnacja    
ocena

Domowe sposoby na łysienie

sxc.hu

Maseczka piwno-jajeczna

Zamiast łyka piwa po pracy panowie mogą zastosować skuteczną maseczkę, wzmacniającą włosy. Polecamy maseczkę z żółtka jajka i piwa. Na początek należy oddzielić żółtka od białek. Następnie dodajemy do nich trzy łyżki piwa i ubijamy całość na gładką masę. Sporządzoną miksturę powinno się starannie rozprowadzić na włosach. Na głowę z papką nakładamy czepek fryzjerski. Można zakupić go za parę złotych w każdym sklepie z artykułami fryzjerskimi. Jeżeli nie macie w domu profesjonalnego worka, wystarczy opatulić starannie głowę workiem foliowym. Aby rozgrzać włosy, można dodatkowo nałożyć na głowę ręcznik albo skierować na owinięte włosy ciepły strumień powietrza z suszarki do włosów. Po upływie trzydziestu minut maseczkę można spłukać pod strumieniem ciepłej wody. Aby uniknąć przykrego zapachu jajka, najlepiej jest umyć włosy szamponem.

Skrzyp polny

Osobom, które mają słabe włosy, zaleca się łykanie tabletek ze skrzypem polnym. Można dostać je bez recepty w każdej aptece. Skrzyp polny to roślina która powszechnie występuje w Polsce. Odżywia ona włókna włosa i wzmacnia ich cebulki.

Czesanie

Mokre włosy mają mniejszą objętość, niż suche. Jeżeli nie chcecie uszkodzić ich podczas czesania, poczekajcie, aż wyschną.

Mycie włosów

Zbawienną moc dla skóry ma masaż. Pamiętajcie o tym szczególnie podczas mycia włosów. Masujcie skórę głowy dłońmi i opuszkami palców, aby poprawić ukrwienie skóry, co wzmocni cebulki włosów. Zacznijcie od przodu głowy, posuwając się w kierunku karku, potem rozmasujcie boki, tak aby nie pominąć żadnej, owłosionej części głowy.

Suszenie

Włosy niedbale wycierane ręcznikiem łamią się. Ulegają one także zniszczeniu podczas stosowania suszarki z nieodpowiednim dyfuzorem. Najlepiej delikatnie przykładać ręcznik do umytych włosów, aby odsączyć nadmiar wody.

Płukanki ziołowe

Jeżeli macie problem z łupieżem, narzekacie na wypadanie włosów i chcecie je wzmocnić, przed wejściem pod prysznic zaparzcie herbatkę ziołową. Poczekajcie aż przestygnie – w możecie umyć włosy. Wypadaniu włosów skutecznie zapobiegają pokrzywa i szałwia.

Znacie inne sposoby na łysienie? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy