Jak dbać o stopy latem?

Pielęgnacja    
ocena

Lato to czas wzmożonej troski o nasze stopy. W okresie letnim musimy bardziej zwiększyć ich pielęgnację w związku z faktem, iż korzystamy ze wspólnych kąpielisk, chodzimy boso, a więc narażamy stopy na kontakt z różnymi bakteriami, wreszcie eksponujemy je w odkrytych butach, zatem powinny wyglądać pięknie i zdrowo.

Jak dbać o stopy latem?

www.sxc.hu

Zasady, który należy przestrzegać latem:

1. Najbardziej zdradliwą chorobą w tym okresie jest grzybica, gdyż rzadko kto, w trakcie korzystania z kąpieli wodnych, myśli o noszeniu klapek. Inna przyczyna to wielogodzinne, piesze wędrówki, bowiem ciepło i wilgoć w długo niezmienionych butach to doskonała pożywka dla grzybów. Kiedy skóra na stopach zaczyna pękać i pojawia się świąd, a paznokcie stają się łamliwe i żółte to znak, że mamy do czynienia z grzybicą. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak konsultacja z dermatologiem i rozpoczęcie kuracji maściami z antybiotykiem.

2. Słońce, piasek oraz woda dodatkowo przesuszają skórę stóp należy więc codziennie ścierać martwy naskórek tarką oraz je kremować. Jeśli są wyjątkowo suche pozostaje nam tylko nałożyć gruba warstwę kremu z witaminą A, założyć skarpetki i tak iść spać. Rano obudzimy się z nogami gładkimi jak u dziecka.

3. Nasze nogi po całym dniu chodzenia wymagają relaksu, możesz więc kupić masażer, który pięknie odmoczy stopy i je zrelaksuje specjalnym masażem. Możesz również, np. oglądając telewizję, trzymać nogi w górze, na krześle. Jest to najprostszy sposób na poprawę krążenia.

4. Możemy również połączyć zabieg pielęgnacyjny z odrobiną relaksu, wystarczy wykonać peeling stóp. Wcieramy peeling w skórę, szczególnie dokładnie na podeszwie, a po zabiegu stopy spłukujemy strumieniem letniej wody.

5. Inny sposób to samodzielnie wykonany masaż stóp. Potrzebujemy tylko do jego wykonania odrobiny oliwki:

- najpierw delikatnie masujemy każdy palec oddzielnie.
- później stopę trzymamy na podłodze, a dłonią przyciągamy palce do siebie a potem od siebie.
- masujemy mocniej podeszwę, a najstaranniej miejsca, które wystają.

6. Stopy, w związku z duża liczbą gruczołów potowych, wymagają specjalnej dbałości o higienę. Stosujmy więc odpowiednie kremy do dezynfekcji stóp, z wyciągiem z mentolu oraz dezodoranty do butów.

7. Kolejnym zabiegiem, który przyniesie ulgę stopom są ziołowe kąpiele, trzeba tyko wybrać odpowiednie zioła:

- wyciąg z lawendy i tymianku zredukuje nadmierną potliwość stóp
- dla odprężenia wrzuć do miski z gorąca wodą torebki z rozmarynem oraz rumiankiem
- na otarcia najlepszy jest ekstrakt z szałwii oraz skrzypu
- stopy z odciskami uleczy mięta w połączeniu z bzem

W jaki sposób dbacie o stopy? Podzielcie się swoimi sposobami w komentarzach.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy