Jak depilować depilatorem?

Pielęgnacja    
ocena

Mitem jest już bolesna depilacja. Dzięki odpowiednim technikom ból można całkowicie złagodzić. Natomiast efekt gładkiego i przyjemnego w dotyku ciała pozostaje na dłużej.

Jak depilować depilatorem?

photoxpress.com

Depilacja depilatorem elektrycznym polega na usuwaniu włosków dzięki specjalnym pincetom. Obracają się one w urządzeniu i po uchwyceniu włoska, wyrywają go. Depilatora najlepiej usuwa włoski długości około 2-3 mm na 3-4 tygodnie czasu. Jeśli są dłuższe, zawsze można je nieco przystrzyc nożyczkami lub maszynką. Warto więc mieć w łazience takie urządzenie jak depilator, które szczególnie latem pomoże zatroszczyć się o gładkie nogi.

Usuwanie włosów depilatorem jest bardzo łatwe. Depilując się, należy trzymać urządzenie pod kątem 90 stopni i niezbyt mocno przyciskając do ciała. Metodą tej depilacji może wydać się dość bolesna, szczególnie za pierwszym razem. Każda kolejna depilacja nie będzie już tak odczuwalna, ponieważ do bólu można się przyzwyczaić. Stąd poleca się używać depilatora na nogach, gdzie ból związany z wyrywaniem włosków jest najmniejszy. de

depilacja depilatoremphotoxpress.com

Najlepiej depilować się też po wyjściu z gorącej kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana, rozciągnięta. Można również naciągać skórę bezpośrednio podczas golenia nóg. Obecnie na rynku jest wiele depilatorów, które wyposażone są w specjalne wkładki zmniejszające ból. Mogą to być wkładki chłodzące, które po wyjęciu z zamrażalki nakłada się na urządzenie lub wkładki masujące oraz z ceramiczną głowicą (polecane do skóry szczególnie wrażliwej).

Depilatora nie powinny używać osoby, które mają skłonność do żylaków lub zapalenia mieszków włosowych. W takich przypadkach lepiej jest stosować tradycyjne metody depilacji lub specjalnie do tego przeznaczone kremy.

Czym najczęściej depilujecie nogi? Jakich środków do depilacji używacie?

OCENA
2.57
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Do nóg używam depilatora Panasonic i jest w porządku, w wersji depilacji na mokro (pod prysznicem) nie czuję praktycznie bólu, bo skóra jest rozgrzana i włoski łatwiej wychodzą. Do reszty ciała używam golarki, bo jednak nie wyobrażam sobie bólu przy depilowaniu pach czy okolic bikini...

~ Lea / 2015-11-10 18:56:15
oceń komentarz: (0) (0)